Kruche ciasto z rabarbarem, truskawkami i chrupiącą bezą

Kruche ciasto z rabarbarem, truskawkami i chrupiącą bezą

Uffff… jestem już po imprezie urodzinowej moich dziewczynek! Dużo miałam różności na stole, ale nie wiem czemu, nie zrobiłam żadnego zdjęcia z tego co przygotowałam.. obiecuję, że przy następnej okazji imprezowej wszystko sfotografuję i Wam przedstawię.
To niesamowite jak ten czas pędzi – Staś ma 2,5 roku, a wczoraj moje córki skończyły pierwszy! Rok, który minął mi błyskawicznie. Pamiętam moment jak dowiedziałam się, że będziemy rodzicami bliźniąt, chwile narodzin, a one za chwilę będą chodzić.. Nie mówiąc o tym, że nie tak dawno nie miałam w ogóle dzieci. Teraz nie wyobrażam sobie bez nich życia, byłoby smutne i bezbarwne. To zdecydowanie największe szczęście jakie nas spotkało!

W dniu leniuchowania postanowiłam przygotować coś co jeszcze bardziej umili nam te chwile. Pyszniutkie ciasto z rabarbarem i truskawkami. Dzisiaj na cieście kruchym z bezą na górze.

Kruche ciasto z rabarbarem, truskawkami i chrupiącą bezą

Przyrządzenie:
Mąkę, cukier puder i sól zmieszaj razem. Dodaj masło, posiekaj i zagnieć ciasto. Uformuj kulę, zawiń w folię i wstaw do lodówki na 30 minut.
Formę do tarty wyłóż ciastem i upiecz w piekarniku nagrzanym na 200C. W zależności od piekarnika, piecz od 10 – 25 minut. Ciasto musi być kruche i złociste.
Umyj rabarbar, odetnij końce i obierz obieraczką do warzyw. Truskawki również umyj i odetnij szypułki. Owoce pokrój na mniejsze kawałki. Zmieszaj z cukrem i wyłóż na ciasto.
Ubij białka i stopniowo dodawaj cukier. Wyłóż na owoce.
Piecz ciasto w piekarniku nagrzanym do 180C, aż piana stanie się krucha i złota.
Smacznego!
kruche ciasto z rabarbarem
kruche ciasto z rabarbarem