Sałatka z truskawkami

Sałatka z truskawkami

Czasowo jeszcze dzisiaj dałam radę i zrobiłam przepyszną sałatkę z truskawkami. Początkowo miałam w planach zrobienie sałatki z figami, ale nie były zbyt świeże w sklepie. Były za to fantastycznie wyglądające truskawki i „krzyczały’ do mnie żebym zabrała je do domu.

Tak też zrobiłam i wymyśliłam z nimi, jak się później okazało, wybitnie pyszną sałatkę. Sałatek będzie tutaj dużo, bo uwielbiam je jeść i przyrządzać i chyba mam jakieś zdolności sałatkowe, bo super mi wychodzą. Nie jest to tylko moje mało obiektywne zdanie, ale każdy kto spróbuje moich pomysłów – tak właśnie mówi. Wydaje się ona bardzo podobna do tej z mango, jednak niewielkie różnice w składnikach robią wielką różnicę.

sałatka z truskawkami
Sałatka z truskawkami, szynką parmeńską, serem feta, awokado i orzechami pecan

Sałatka z truskawkami, szynką parmeńską, serem feta, awokado i orzechami pecan

Przyrządzenie:

Sałatę porwij na mniejsze kawałki, połóż rukolę oraz kiełki rzodkiewki. Fetę oraz awokado pokrój w kostkę. Szynkę porwij na mniejsze kawałki. Truskawki pokrój w ćwiartki. Orzechy upraż i posyp nimi sałatkę. Udekoruj świeżymi listkami bazylii, które też są oczywiście do zjedzenia. Polej sałatkę sosem balsamico. Rozkoszuj się doskonałym połączeniem smaków.

Smacznego