Sueno Tapas Bar w Warszawie

W Sueno Tapas Bar w Warszawie byłam raz dawno temu. Było po hiszpańsku, bardzo ok. Ostatnio wybrałam się tam ponownie i tym razem muszę przyznać, że było doskonale! Dowiedziałam się, że od mojej wizyty zmienił się właściciel, szef kuchni, manager oraz część załogi restauracji.

Sueno Tapas Bar w Warszawie

Szefem kuchni Sueno jest Tomasz Nestorowicz. Trochę z Tomkiem porozmawiałam, aby dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Okazało się, że  gotowanie to jego świat, który zaczął kreować już w wieku 16 lat idąc do szkoły o profilu gastronomicznym w Warszawie. Przez kolejne lata zdobywał kulinarne doświadczenie i udoskonalał swoje umiejętności pracując w restauracjach oraz hotelach w całej Polsce. Powiedział, że gotowanie to już nie tylko Jego praca, to prawdziwa pasja, styl życia, sztuka na talerzu, którą się z nami dzieli. Wielokrotne podróże „za smakami” na półwysep Iberyjski spowodowały, iż Tomasz stał się pasjonatem kuchni hiszpańskiej i stąd praca w W Sueno Tapas Bar w Warszawie. Jego zaangażowanie w pracę i zamiłowanie do hiszpańskich smaków bez trudu wyczujecie w potrawach, które prezentuje w restauracji Sueno.

Menu

Podczas mojej wizyty w Sueno jadłam sporo dań, które oferuje restauracja. Nie myślcie sobie, że pożarłam to wszystko sama. Na szczęście miałam kompanów przy kolacji. Zaczęliśmy od hiszpańskiego specjału – grillowane kiełbaski chistorra podane ze smażonymi kawałkami ziemniaków i trzema sosami. Bajka. Kiełbaski były soczyste, delikatne i bardzo dobre w smaku. Spójrzcie na zdjęcia i łapcie ślinę.

Sueno Tapas Bar
Grillowane kiełbaski chistorra
Sueno Tapas Bar
Grillowane kiełbaski chistorra

Kuchnię hiszpańską uwielbiam przede wszystkim za owoce morza. W Hiszpanii możemy je dostać przyrządzone na mnóstwo sposobów. Jedne z nich to na pewno ośmiorniczki. Nietrudno je zepsuć podczas przygotowywania – można sprawić, że są gumowate i niedobre. Te w Sueno są mięciutkie i rozpływające się w ustach.

Sueno Tapas Bar
Ośmiorniczki
Sueno Tapas Bar
Ośmiorniczki

Świetnym pomysłem w karcie są frytki z polenty. Chrupiące na zewnątrz i miękkie w środku. Podane z sosem aioli i brava chipotle. Według mnie to lepsza opcja niż tradycyjne frytki z ziemniaków.

Sueno Tapas bar
Frytki z polenty

Kalmary

Chrupiące kalmary to jest jeden z moich najukochańszych przysmaków ever. Jeśli są świeże i dobrze przyrządzone, mogę się nimi zajadać bez końca. Zatem oczywiste było, że muszę ich spróbować w Sueno. Nie zawiodłam się w ogóle. Były przygotowane w punkt, nie gumowate co się niestety często zdarza jak w przypadku wielu innych źle przyrządzonych owoców morza. Chrupiące, delikatne z tatarskim sosem aioli.. pisząc o nich wspominam ten wyjątkowy smak…

Sueno Tapas Bar
Chrupiące kalmary
Sueno Tapas Bar
Chrupiące kalmary

Jeśli hiszpańskie tapas to nie mogliśmy nie spróbować kiełbasek chorizo. Prawdziwe hiszpańskie kiełbaski rozpływały się w ustach. Czasem trzeba zjeść coś bardziej tłustego. To zdecydowanie poprawia samopoczucie.

Sueno Tapas Bar
Chorizo

Zamówiliśmy jeszcze jeden hiszpański przysmak – smażone w głębokim tłuszczu smażone sardynki. Ponownie sprawa ma się tak – jeśli jest świeży dobry produkt to jesteśmy na pozycji wygranej. Tak było oczywiście w tym przypadku. Świetne chrupiące rybki jadło się z największą przyjemnością.

Sueno Tapas Bar
Chrupiące sardynki

Jeśli myślicie, że nie da się zjeść więcej podczas jednej kolacji to Was zaskoczę. Otóż da się! Kolejne były cosas de picar. Co to jest dokładnie przeczytacie w moim wpisie tutaj. Te podane w Sueno były z obowiązkowym w Hiszpanii serem Manchego, kiełbaską chorizo, karczochem, oliwkami, szynką hiszpańską, kawiorem, kaparami, anchois i pomidorami. Nic dodać nic ująć.

Sueno Tapas Bar
Cosas de picar
Sueno Tapas Bar
Cosas de picar

Z pysznie pełnymi brzuchami nie mogliśmy odmówić słodkiego hiszpańskiego przysmaku jakim są churros. Chrupiące pyszne słodkości maczane w białej i mlecznej czekoladzie cudownie zwieńczyły ten wieczór. Będąc w Sueno spróbujcie ich koniecznie!

Sueno Tapas Bar
Churros
Sueno Tapas Bar
Churros

Podczas kolacji piliśmy zacne wina hiszpańskie oraz piwo Estrella Inedit, o którym pisałam Wam już w tym wpisie i które poznałam podczas wyjątkowej kulinarnej wyprawy do Barcelony.

Sueno tapas Bar
Estrella Inedit

Sueno w języku hiszpańskim znaczy sen, marzenie. Nie bez pomyłki zatem to miejsce ma taką nazwę. Ja codziennie śnię o ukochanej Hiszpanii, a wystarczy wybrać się do Sueno

Sueno Tapas Bar

ul. Oboźna 9

00 – 332 Warszawa

Tel. 22 826 83 17

suenotapas@gmail.com

Sueno Tapas Bar
Sueno Tapas Bar

Sueño Tapas Bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato