Tort bezowy dla mojej mamy

Dzisiaj dzień mamy. Z tej okazji przygotowałam dla mojej ukochanej Uli i babci Oli, coś wyjątkowego. Tort bezowy z sosem truskawkowym i truskawkami. Tort przepyszny, a jeśli przyrządzony z sercem to wręcz wybitny. Biorę udział w akcji Electrolux #bakeforsomeone i w przygotowaniu tego tortu bardzo pomógł mi robot planetarny Kitchen Assistent model EKM4000. Jak bez trudu możecie zobaczyć na zdjęciach – jest piękny. W mojej kuchni prezentuje się bardzo dostojnie 🙂 Błyskawicznie uporał się z przygotowaniem masy na bezy oraz z ubijaniem żółtek na sos. Jestem przekonana, że będzie świetnym pomocnikiem w codziennym gotowaniu. Jeśli chcecie przekonać się jak pracuje Kitchen Assistent, zapraszam na koniec wpisu. Tam czeka na Was KONKURS, w którym do wygrania jest taki model.

Na zdjęciach moja kochana mama z babcią Olą <3

tort bezowy
Tort bezowy
Tort bezowy
Tort bezowy
Tort bezowy
Mama i babcia

Tort bezowy dla mojej mamy

Przyrządzenie:

Nastaw piekarnik na 160 stopni.

Używając miksera lub robota planetarnego jak ja ;), ubij białka na sztywną gładką masę. Następnie miksując dodawaj po 1 łyżce cukru. Na koniec dodaj mąkę ziemniaczaną oraz ocet z białego wina. Dokładnie wymieszaj. Masa powinna być lekko szklista i gładka. Na trzech arkuszach papieru do pieczenia odrysuj foremkę o średnicy 26 cm. Łopatką rozłóż masę bezową na trzech arkuszach. Wstaw do piekarnika nagrzanego do 120 stopni i piecz przez 20 minut. Po tym czasie zmniejsz temperaturę grzania do 100 stopni i susz bezy przez około 2 – 2,5 godziny. Powinny być chrupiące na zewnątrz i miękkie w środku. Wyjmij z piekarnika i odstaw do wystudzenia. Możesz je przygotować dzień wcześniej.

700 g truskawek włóż do rondelka i podgrzewaj na średnim ogniu. Mieszaj, aby się nie przypaliły. Jak puszczą sok i lekko zmiękną – zmiksuj truskawki blenderem.

Po raz kolejny użyj robota planetarnego i wrzuć żółtka razem z cukrem. Utrzyj na gładką puszystą masę. Przełóż do rondelka i podgrzewaj. Uważaj, żeby jajka się nie ścięły – mieszaj cały czas. Dolej do nich sos truskawkowy. Dokładnie wymieszaj i podgrzej dość dobrze. Gdy masa zacznie gęstnieć dodaj masło i rozpuść. Zdejmij sos z ognia i odstaw do wystudzenia.

Po tym czasie każdy krążek bezy posmaruj sosem truskawkowym i pokrojonymi w plasterki truskawkami. Połóż bezy jedna na drugiej. Na najwyższej udekoruj truskawkami z szypułkami – tort bezowy będzie ładniej wyglądał.

Smacznego

Tort bezowy
Kitchen Assistent. Tort bezowy
tort bezowy
Tort bezowy
tort bezowy
Mama i babcia. Tort bezowy
tort bezowy
Tort bezowy

UWAGA – KONKURS! PRZYGOTUJ WYPIEK DLA MAMY Z OKAZJI JEJ DNIA I WYGRAJ ROBOTA PLANETARNEGO ELECTROLUX Kitchen Assistent model EKM4000!

Zadaniem Uczestników jest własnoręczne wykonanie wypieku dla Mamy z okazji Dnia Matki – wypiek musi być słodki; w formie ciasta, ciasteczek, muffinek lub bułeczek itp.
Uczestnik ma prawo zgłosić swój autorski wypiek wyłącznie jeden raz. W przypadku kiedy zostanie dwukrotnie zgłoszony ten sam przepis organizator ma prawo, po wcześniejszym wyjaśnieniu sytuacji, zdyskwalifikować pracę oraz uczestnika, który zgłosił przepis.

Prace Konkursowe – zdjęcia wykonanych wypieków wraz z opisami – należy opatrzyć hashtagami: #bakeforsomeone, #Electrolux, #wparzezesmakiem, #zczosnkowądlamamy i opublikować na swoim prywatnym profilu na facebooku lub Instagramie.

Konkurs trwa od teraz do 09.06.2016 r. Nagrodą główną jest robot Kitchen Assistent model EKM4000. Nagrody za II i III miejsca to fartuchy „Bake for someone”. Zwycięzców ogłoszę pod tym postem najpóźniej 3 robocze po zakończeniu konkursu.

ZAPRASZAM SERDECZNIE!

REGULAMIN KONKURSU PROMOCYJNEGO – #bakeforfsomeone na Dzień Matki

§ 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
Organizatorem konkursu „Dziel się radością pieczenia”, zwanym w dalszej części Konkursem, jest Anna Kosterna-Kaczmarek, autorka bloga Czosnek w Pomidorach.
Fundatorem Nagród w Konkursie jest firma „Electrolux Poland” sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-207), mieszczącą się przy ul. Karolkowej 30, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000029692, NIP: 5210084388, o kapitale zakładowym 272 731 500,00 zł, zwana dalej – Sponsorem Konkursu.
Niniejszy regulamin, zwany w dalszej części Regulaminem, określa zasady udziału w organizowanym Konkursie i zawiera warunki uczestnictwa w Konkursie.

Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych zdjęć wypieków oraz najbardziej inspirujących uzasadnień – dlaczego i komu są one dedykowane. Kampania #BakeForSomeone powstała z miłości do domowych wypieków oraz chęci obdarowywania nimi bliskich nam osób. Jej ideą jest inspirowanie kulinarnych pasjonatów do dzielenia się radością z pieczenia oraz przekonanie ich, że mając do dyspozycji odpowiednie urządzenia, wypieki będą zawsze idealne.
Przed wzięciem udziału w Konkursie Uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem Konkursu. Wzięcie udziału w Konkursie – rozumiane, jako wykonanie zdjęcia konkursowego – wykonanego wypieku oraz zamieszczenie na swoim prywatnym profilu w serwisie społecznościowym (Facebook lub Instagram) wraz z krótkim opisem oraz oznaczenie go odpowiednimi hashtagami – uznaje się, jako zapoznanie się z Regulaminem oraz jego akceptacja udzielona przez Uczestnika poprzez przystąpienie do Konkursu.

Organizator informuje, że Konkurs nie jest sponsorowany, wspierany, administrowany ani stowarzyszony z portalem Facebook czy Instagram. Informacje podawane przez osobę zgłaszającą udział w Konkursie są informacjami udostępnianymi Organizatorowi, a nie portalowi Facebook czy Instagram. Informacje te będą wykorzystane wyłącznie w celu przeprowadzenia Konkursu.
Czas trwania Konkursu: Konkurs trwa 14 dni od dnia opublikowania postu na blogu.

§ 2. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE
W Konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby fizyczne – konsumenci w rozumieniu art. 221 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny – posiadające pełną zdolność do czynności prawnych z wyłączeniem pracowników Organizatora, oraz najbliższych członków rodziny. Przez najbliższych członków rodziny rozumie się: wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków, rodziców małżonków i osoby pozostające w stosunku przysposobienia.
§ 3. ZASADY KONKURSU
Zadaniem Uczestników jest własnoręczne wykonanie wypieku dla Mamy z okazji Dnia Matki – wypiek musi być słodki; w formie ciasta, ciasteczek, muffinek lub bułeczek itp.
Uczestnik ma prawo zgłosić swój autorski wypiek wyłącznie jeden raz. W przypadku kiedy zostanie dwukrotnie zgłoszony ten sam przepis organizator ma prawo, po wcześniejszym wyjaśnieniu sytuacji, zdyskwalifikować pracę oraz uczestnika, który zgłosił przepis.

Prace Konkursowe – zdjęcia wykonanych wypieków wraz z opisami – należy opatrzyć hashtagami: #bakeforsomeone, #Electrolux, #wparzezesmakiem, #zczosnkowądlamamy. Jury konkursowe, o którym mowa w § 5 ust. 1 Regulaminu, w okresie trwania Konkursu wyszuka przy pomocy hashtagów umieszczonych przy zdjęciach, Prace Konkursowe oraz dokona ich oceny zgodnie z zasadami określonymi w § 5 Regulaminu.
Uczestnik Konkursu, biorąc udział w Konkursie, przed dokonaniem zgłoszenia Pracy Konkursowej, zobowiązany jest zapoznać się z postanowieniami Regulaminu. W przypadku podjęcia działań niezgodnych z postanowieniami Regulaminu, Uczestnik może zostać usunięty z grona Uczestników Konkursu i utracić prawo do starania się o Nagrodę.
Prace Konkursowe, które będą naruszały zasady Regulaminu oraz regulaminu portali społecznościowych, nie będą brane pod uwagę.

§ 4. NAGRODY
Nagrodami w Konkursie, zwanymi w dalszej części Konkursu Nagrodami, są:
jeden robot planetarny Kitchen Assistent model EKM4000 o wartości 1399,00 zł – Nagroda dla Zwycięzcy;
Dwa fartuchy „Bake for Someone” o wartości 20,00 zł każdy – Nagrody za zajęcie II i III miejsca.
Zwycięzcy ani osobie nagrodzonej nie przysługuje prawo wymiany Nagrody na gotówkę ani nagrodę innego rodzaju. Osobom nagrodzonym nie przysługuje prawo przeniesienia prawa do uzyskania Nagrody na osoby trzecie.

§ 5. ZASADY PRZYZNAWANIA I SPOSÓB WYDAWANIA NAGRÓD W KONKURSIE PROMOCYJNYM
Jury przy ocenie Prac Konkursowych będzie brało pod uwagę następujące kryteria:

zgodność Pracy Konkursowej z wyznaczonym zadaniem;
uznanie Pracy Konkursowej za najbardziej inspirującą oraz oddającą ideę Kampanii #bakeforfsomeone określoną w § 1 ust. 4 Regulaminu Konkursu;
estetykę wykonania Pracy Konkursowej.

Przy ocenie Prac Konkursowych oceniane będą zarówno zdjęcia wypieków, jak również ich opis.

W skład Jury będą wchodzili:

Anna Kosterna-Kaczmarek– Organizator Konkursu;
Joanna Grzesiuk – przedstawiciel Sponsora Konkursu;
Kamila Cap – przedstawiciel Sponsora Konkursu.

Jury po zakończeniu trwania Konkursu zapozna się ze zgłoszonymi Pracami Konkursowymi i dokona wyboru Zwycięzcy. O wygranej Zwycięzca zostanie poinformowany przez Organizatora w terminie 7 dni od daty rozstrzygnięcia Konkursu.
Ogłoszenie wyników Konkursu zostanie opublikowane na blogu Organizatora Czosnek w Pomidorach oraz fanpage’u Organizatora na Facebooku https://www.facebook.com/czosnekwpomidorach/ w terminie 3 dni roboczych od dnia zakończenia Konkursu.
Nagrody zostaną wydane na koszt Sponsora Konkursu. W terminie 14 dni od daty otrzymania informacji o uzyskaniu Nagrody, Zwycięzca oraz osoba nagrodzona powinni za pomocą zwrotnej wiadomości na portalu Facebook lub Instagram podać dane niezbędne do identyfikacji osób nagrodzonych oraz dane adresowe potrzebne do wysyłki Nagrody. Zwycięzca w terminie 7 dni od momentu ogłoszenia wyników Konkursu zobowiązany jest podać adres na terenie Polski, pod który ma zostać dostarczona Nagroda.
W przypadku nie przesłania przez Uczestnika informacji zwrotnej, o której mowa ust. 4 niniejszego paragrafu, Uczestnik traci prawo do Nagrody. Organizator może ponownie podjąć próbę poinformowania o Nagrodzie i wysłać informację o przyznaniu Nagrody.
Organizator po otrzymaniu wiadomości z danymi adresowymi, o których mowa w ust. 4 przekaże je Sponsorowi, który dostarczy nagrodę Zwycięzcy.
W przypadku braku możliwości przekazania Nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika, w szczególności w przypadku nie podania bądź podania błędnych danych, zmiany danych Uczestnika, o której Organizator nie został poinformowany, Organizator podejmie działania mające na celu odszukanie Uczestnika. W przypadku nie odnalezienia Uczestnika Nagroda zostanie przekazana kolejnemu Uczestnikowi, który zostanie wybrany przez Jury.
W przypadku nie zawiadomienia Organizatora o zmianie danych osobowych uniemożliwiającej odszukanie Uczestnika, któremu przyznano Nagrodę, Organizator podejmie działania mające na celu odszukanie Uczestnika. W przypadku nie odnalezienia Uczestnika Nagroda przyznana Uczestnikowi zostanie przekazana kolejnemu Uczestnikowi, który zostanie wybrany przez Jury.
W przypadkach wykrycia działań niezgodnych z Regulaminem, próby wpływania na wyłonienie Zwycięzcy w sposób niedozwolony, w szczególności poprzez zakładanie fikcyjnych profili prywatnych w serwisie Facebook lub Instagram, lub innych działań sprzecznych z ideą i celem Konkursu, dany Uczestnik Konkursu zostanie wykluczony w procesie przyznawania Nagród.

§ 6. REKLAMACJE
Wszelkie reklamacje dotyczące sposobu przeprowadzania Konkursu, Uczestnicy winni zgłaszać na piśmie (w formie wiadomości mailowej) w czasie trwania Konkursu, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia zakończenia Konkursu i wydania Nagród.
Reklamacja zgłoszona po terminie opisanym w poprzednim ustępie, zostanie rozpoznana odmownie. Dla oceny zachowania terminu złożenia reklamacji miarodajna jest data wysłania przez Uczestnika wiadomości w formie mailowej.
Pisemna reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, dokładny adres Uczestnika oraz dokładny opis i uzasadnienie reklamacji.
Reklamacje rozpatrywane będą w terminie 10 dni od daty ich otrzymania przez Organizatora.
Po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego Uczestnikowi niezadowolonemu z rozpatrzenia reklamacji przysługuje prawo skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, do sądu zgodnie z regulacjami Kodeksu postępowania cywilnego.

§ 7. DANE OSOBOWE
Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach przewidzianych ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.).
Administratorem danych osobowych udostępnianych przez Uczestników Konkursu będzie Organizator. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych przedmiotowo z Konkursem, tj. w celach związanych z organizacją i przeprowadzeniem Konkursu.
Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, lecz niezbędny do wydania Nagrody. Osobom udostępniającym dane osobowe przysługuje prawo dostępu do takich danych, ich poprawiania oraz żądania usunięcia.

§ 8. PRAWA AUTORSKIE

W momencie opublikowania przez Uczestnika zdjęcia stanowiącego Pracę Konkursową, Uczestnik udziela Organizatorowi i Sponsorowi Konkursu niewyłącznej oraz nieodpłatnej licencji na wykorzystanie zdjęcia, z prawem do udzielania sublicencji, bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, na następujących polach eksploatacji:

w zakresie utrwalania i zwielokrotniania w szczególności poprzez umieszczenie na stronie internetowej www.electrolux.pl, fan page https://www.facebook.com/electroluxpolska oraz konto na Instagramie https://www.instagram.com/electrolux_pl – wytwarzanie wszelkimi technikami, w tym zapisu magnetycznego, cyfrową, optyczną, drukarską, komputerową;
w zakresie obrotu egzemplarzami, na których utwór – zdjęcie utrwalono – wprowadzanie do obrotu, użyczanie lub najem egzemplarzy;
w zakresie rozpowszechniania utworu – zdjęcia w sposób inny niż mowa powyżej – publiczne odtwarzanie, publiczne udostępnianie w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w tym w sieciach internet, intranet i innych sieciach teleinformatycznych, multimedialnych i komputerowych.

Uczestnik zgłaszając do Konkursu Pracę Konkursową wyraża zgodę na wykorzystanie jego wizerunku, bądź wizerunku osoby uwiecznionej na zdjęciu, przez Organizatora Konkursu na polach eksploatacji wskazanych w ustępie 1) powyżej oraz oświadcza, że posiada zgodę na wykorzystanie wizerunku innych osób występujących na zdjęciu.

Organizator ma prawo przekazania praw uzyskanych w ramach realizowanego Konkursu na rzecz podmiotu trzeciego.

§ 9. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Regulamin Konkursu jest do wglądu na stronie: https://skupaub.cluster027.hosting.ovh.net/czosnekwpomidorach/
W kwestiach nieuregulowanych Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego i inne przepisy prawa.
Spory odnoszące się i wynikające z organizacji Konkursu będą rozwiązywane przez sąd powszechny właściwy miejscowo zgodnie z regulacjami Kodeksu postępowania cywilnego dla siedziby Organizatora.

Beza:

  • 8 białek z jajek średniej wielkości
  • 450 g drobnego cukru
  • 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
  • 1 łyżeczka octu z białego wina

Krem i dodatki (sosu wychodzi troszkę więcej niż potrzeba do tortu – to dla dzieci 🙂

  • 700 g truskawek bez szypułek + około 500 g do przełożenia bezy i dekoracji
  • 200 g drobnego cukru
  • 6 żółtek
  • 1 duża łyżka masła