Małże w sosie z białego wina i sera gorgonzola

Małże w naszym domu uwielbiamy pod każdą postacią. Nieważne jak przyrządzone, zawsze przypominają mi lato i wakacje. Tym razem zapraszam Was na przepis na małże w sosie z białego wina, sera gorgonzola i świeżego estragonu.

Czasochłonne w tym daniu jest jedynie oczyszczanie świeżych małży. Potem samo przygotowanie trwa nie dłużej niż 10 minut. Jeśli uda Wam się kupić już oczyszczone mule, można powiedzieć, że jest to danie błyskawiczne. I na pewno błyskawicznie znika, bo jest przepyszne.

małże w sosie z białego wina
Małże w sosie z białego wina i sera gorngonzola

Małże w sosie z białego wina i sera gorgonzola

Przyrządzenie:

Świeże małże wyszoruj dokładnie i wyjmij bisiory. Wypłucz dokładnie zimną wodą i przełóż na durszlak.

Czosnek obierz i posiekaj.

Ser gorgonzola pokrój w kostkę.

W głębokim garnku rozgrzej łyżkę masła klarowanego. Dodaj posiekany czosnek i podsmaż krótko. Dodaj małże i wlej wino. Przykryj garnek pokrywką. Zwiększ ogień tak, aby małże gotowały się w winie. Gotuj małże przez 2 minuty, od czasu do czasu potrząsając garnkiem.

Po dwóch minutach dodaj do małży pokrojony w kostkę ser gorgonzola. Przykryj garnek ponownie i gotuj małże jeszcze 2 – 3 minuty, od czasu do czasu potrząsając garnkiem. Po tym czasie małże powinny się otworzyć. Pamiętaj, żeby odrzucić małże nieotwarte. Na koniec dodaj do garnka posiekane listki estragonu.

Małże w sosie z białego wina i sera gorgonzola podawaj od razu, w głębokim talerzu razem z sosem. Do małży idealnie pasują kromeczki świeżej bagietki. Podaj także cząstki cytryny, aby skropić małże sokiem.

Smacznego

Małże w sosie z białego wina
Małże w sosie z białego wina i sera gorgonzola
Małże w sosie z białego wina
Małże w sosie z białego wina i sera gorgonzola