Ryby są super Karol Okrasa i Dorota Wellman

Ryby są super. Uwielbiam wszystkie pod każdą chyba postacią. Owoce morza i ryby zawsze będą dla mnie na pierwszym miejscu w kuchni. Lidl Polska  sprawił mi niezwykłą niespodziankę, bo przygotował wyjątkową książkę. „Ryby są super„, w której znalazły się przepisy Karola Okrasy i Doroty Wellman to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika ryb i owoców morza. Zdecydowanie także dla tych, którzy nie wiedzą jak się za nie zabrać i jak je przyrządzać – to istne kompendium wiedzy o rybach.

ryby są super

ryby są super – przepisy karola okrasy i doroty wellman na ryby i owoce morza

Początek książki to RYBNE ABC. Z opisów i zdjęć dowiemy się jak wygląda dana ryba, czym różni się od innej, jak wygląda i smakuje jej mięso. Dostaniemy informacje jak rozpoznać czy ryba jest świeża i jak należy ją przechowywać.

Jakie ryby są dostępne w Lidlu? Skąd pochodzą? Jak często realizowane są dostawy ryb do Lidla? Czy są świeże? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz na następnych kartkach książki.

 

ryby są super

ryby są super

ryby są super

ryby są super

ryby są super

ryby są super

Ryby praktycznie

Kolejny rozdział to RYBY PRAKTYCZNIE. Dowiemy się jak oczyszczać ryby z łusek, odcinać głowę, patroszyć. Otrzymamy lekcję trików rybnych. Jak usmażyć rybę, żeby się nie rozpadała lub w jaki sposób najłatwiej zdjąć skórę z łososia. Dowiemy się jak w jaki sposób grillować czy nawet uwędzić rybę w domu.

Ryba od kuchni

RYBA OD KUCHNI. W tym rozdziale nauczymy się rozróżniać części ryby. Jak np. wygląda filet a jak płat ryby. Dostaniemy wiedzę jakie przyprawy pasują do ryb i ile jest sposobów ich przygotowywania. Otrzymamy także małą lekcję savoir vivre – w jaki sposób należy jeść ryby?

ryby są super

ryby są super

ryby są super

Przepisy

Dalej mamy mnóstwo wspaniałych przepisów na ryby i owoce morza autorstwa Karola Okrasy I Doroty Wellman. Podzielone są one na rozdziały: PRZYSTAWKI, ZUPY, DANIA GŁÓWNE, ŚWIĘTA, GRILL i OWOCE MORZA. Przepisy są bardzo oryginalne, smaczne i proste w przygotowaniu. Znalazłam wiele inspiracji i nowych połączeń smakowych. Świetny jest przepis Doroty Wellman na tartinki z pastą z pieczonej flądry, suszonych pomidorów i papryki. Domowa tortilla z pikantną pieczoną flądrą i sosem z korniszonów Karola Okrasy brzmi fenomenalnie, a zdjęcie wygląda tak apetycznie, że chce się lizać kartkę 🙂 Mogłabym tak pięknie pisać o każdej pozycji z książki, ale myślę, że najlepiej będzie jak przeczytacie ją sobie sami 🙂

ryby są super

ryby są super

Mam dla Was świetną wiadomość. Książka „Ryby są super”, w której na prawie trzystu stronach zgromadzono osiemdziesiąt wcześniej niepublikowanych na stronie kuchnialidla.pl przepisów na ryby i owoce morza, będzie dostępna w świątecznej promocji w sklepach Lidl w całej Polsce już od 23 listopada. Aby zdobyć jeden z dwóch milionów egzemplarzy, wystarczy zebrać sześć naklejek. Każda będzie przyznawana za zakupy o wartości minimum 50 zł. Po zebraniu naklejek należy dopłacić w kasie sklepu 1 grosz i odebrać swoją książkę „Ryby są super”. Szczegóły dotyczące promocji będą dostępne na stronie www.lidl.pl. Pamiętajcie, akcja trwa od dnia 23 listopada 2015 r. do dnia 24 grudnia 2015 r. lub do wyczerpania zapasów.

Książka z rybami

Przyznam Wam się, że marzyłam o wydaniu książki. Właśnie o rybach i owocach morza. Miałam w głowie prawie pełny jej zarys. Wiedziałam co będę chciała zawrzeć w książce, o czym napisać. I stało się właśnie tak, że książka „Ryby są super” jest odzwierciedleniem moich marzeń. Z jednej strony zmartwiłam się, że ktoś mnie wyprzedził, ale z drugiej strony cieszę się, że powstała. Książki o takiej tematyce, z podstawowymi radami, informacjami i przepisami na ryby i owoce morza, na naszym rynku nie ma.

Uważam, że powinniśmy jeść więcej ryb i owoców morza, a ta książka na pewno pomoże i zachęci do ich przyrządzania wiele sceptycznych osób. A tym nastawionym pozytywnie przedstawi wiele pysznych przepisów i inspiracji. Nie pozostało mi nic innego jak tylko myśleć nad innym tematem książki, a Wy 23 listopada pędźcie na zakupy do Lidla, zbierajcie naklejki, wymieniajcie je na książki „Ryby są super” i cieszcie się w domu przygotowywaniem pysznych potraw z rybami i owocami morza.

ryby są super