Blog Forum Gdańsk 2016

Trzy tygodnie temu odbyła się konferencja Blog Forum Gdańsk 2016. To była już szósta edycja tego spotkania. Miałam zaszczyt i po raz drugi byłam jego uczestniczką. Trzy dni pełne motywujących i ciekawych prelekcji, inspirujących rozmów i spotkań z przyjaciółmi z branży.W tym roku Blog Forum Gdańsk przebiegł pod hasłem: „Czy blogerzy zmieniają świat na lepsze?”

Blog Forum Gdańsk 2016
Blogerzy przyjaciele (fot. Krzysztof Kotkowicz/kotkowicz.pl)

BLOG FORUM GDAŃSK 2016

Blogerski weekend zaczął się już w piątek wieczorną imprezą w jednym z pubów w Gdańsku. Od razu było grubo – poznałam Krzysztofa Gonciarza 🙂 Tak, przyznaję – jaram się tym bardzo, bo oglądam jego filmy i cenię go za jego twórczość i umiejętności. Bardzo miło zaskoczył mnie fakt, że Krzysztof jest bardzo normalną i otwartą osobą. Fajnie, że nie strzeliła mu woda sodowa do głowy, tak jak to się stało z wieloma influencerami, którzy osiągnęli sukces.

Dzień pierwszy

Pierwszego dnia prelekcje odbywały się w budynku stoczniowej hali BHP. W tym historycznym miejscu podpisane zostały np. słynne porozumienia sierpniowe, które kończyły strajk w 1980 roku. Po otwarciu pierwszego dnia Blog Forum Gdańsk rozpoczęła się prelekcja „The power of public thinking: How bloggers are changing the world for the better”, którą prowadził Clive Thompson. Dziennikarz mówił o potędze internetu. O tym jak bardzo powinniśmy zwracać uwagę na treści, które publikujemy w internecie. Róbmy to co wartościowe, mamy tę siłę i możemy zmieniać świat na lepsze. Bardzo profesjonalny i warty wysłuchania wykład.

Panel dyskusyjny: Twórcy internetowi edukują. Kasia Gandor, Ula Łupińska, Dawid Myśliwiec i Karol Wójcicki rozmawiali z Radkiem Kotarskim. Ponownie pojawia się temat wartościowego blogu. Wydawałoby się, że niszowe blogi, o tematyce specjalistycznej mogą nie być popularne, a jednak cieszą się ogromną liczbą czytelników. Dzieje się tak także, dlatego, że to co prezentują jest po prostu wartościowe.

Świetne wystąpienie księdza Jacka Stryczka. Ksiądz jest organizatorem akcji Szlachetna Paczka. Wspaniały, dobry człowiek. Opowiadał o swoich działaniach, o ludziach, uczuciach i emocjach. Szkoda, że tak krótko, bo mogłabym go słuchać w nieskończoność.

Czekałam bardzo na wywiad Konrada Kruczkowskiego z Mariuszem Szczygłem. Pamiętajmy o tym, aby pisać prawdę. Nie wymyślajmy. Bądźmy sobą. Bardzo ciekawa rozmowa.

Paweł Tkaczyk jak zwykle rzeczowo, mądrze, merytorycznie.

Wieczorem odbyła się bardzo dobrze zorganizowana impreza integracyjna z Jackiem Danielsem i Coffee Desk. Na scenie wystąpił zespół Band24 – bardzo dobrze grali 🙂

Blog Forum Gdańsk 2016
Ida Mokwa i Radek Kotarski
Blog Forum Gdańsk 2016
Clive Thompson
Blog Forum Gdańsk
Dzień pierwszy
Blog Forum Gdańsk 2016
Konrad Kruczkowski i Mariusz Szczygieł
Blog Forum Gdańsk 2016
Ks. Jacek Stryczek
Blog Forum Gdańsk 2016
Kaya Sadowska
Blog Forum Gdańsk 2016
Impreza integracyjna. Za zdjęciu od lewej: Paulina Wnuk, Ania Sudoł, Ania Piwowarczyk, Klaudia Koniecko, Ja, Gabriela Orłowska (fot. Krzysztof Kotkowicz/kotkowicz.pl)
Blog Forum Gdańsk 2016
Jack Daniels
Blog Forum Gdańsk 2016
Impreza integracyjna (fot. Krzysztof Kotkowicz/kotkowicz.pl)
Blog Forum Gdańsk 2016
Tort

Dzień drugi

Dzień drugi Blog Forum Gdańsk 2016 odbywał się w Europejskim Centrum Solidarności.

Przyznaję, że spóźniłam się na pierwszy wywiad. Karolina Korwin – Piotrowska i profesor Jerzy Vetulani. Jednak po komentarzach osób, które go wysłuchały nie za bardzo żałuję. Chciałam posłuchać profesora, niekoniecznie dziennikarki, która usilnie próbowała zmienić ten wywiad w rozmowę o polityce. Ciekawe i dosyć smutne opowiadania profesora o doświadczeniach w eksperymentowaniu na zwierzętach, a nawet kotach.

Piotr Konieczny podczas swojego wykładu „Zhackować blogera” uświadomił nam jak bardzo musimy uważać, gdy jesteśmy w sieci. W niezwykle prosty sposób można „wejść” do naszego komputera, a konsekwencje mogą być ogromne. Zmieniajmy hasła, jak najczęściej. I nikomu nie udostępniajmy.

Bardzo czekałam na prelekcję Sławomira Idziaka „Czerwone wino jako wizualna inspiracja. Warsztat wideo”. Było warto. To kolejna z tych osób, którą można słuchać w nieskończoność. Każde słowo wchłaniałam jak gąbka 🙂

„Workflow video: level zen master” i Krzysztof Gonciarz. Opowiedział nam co robi, jak to robi. Chcesz prowadzić videobloga to oglądaj wystąpienie Krzysztofa.

Potem Natalia Hatalska przedstawiła wyniki badania postawy web influencerów vs. postawy internautów oraz raport „Rola blogerów i youtuberów we współczesnym świecie”. Możecie pobrać go tutaj.

I jeszcze gala, na której wyłoniono tegoroczne tytuły Blog Forum Gdańsk Award i nastąpiło zakończenie Blog Forum Gdańsk 2016.

Trzy dni w Gdańsku minęły błyskawicznie. Nie da się ukryć, że Blog Forum Gdańsk to wydarzenie wyjątkowe. Nieporównywalne do żadnego. Wróciłam bogatsza o nową wiedzę, zmotywowana do działania i rozwoju. Szczęśliwa, że spotkałam tylu przyjaciół i nawiązałam nowe znajomości. Cieszę się, że po raz drugi mogłam być i mam nadzieję, że za rok ponownie wyruszę na Blog Forum Gdańsk.

Blog Forum Gdańsk 2016
Coffeedesk
Blog Forum Gdańsk 2016
Socialdruk drukowali dla nas zdjęcia, które wrzucaliśmy w świat podczas BFG
Blog Forum Gdańsk 2016
Blog Forum Gdańsk 2016
Blog Forum Gdańsk 2016
Profesor Jerzy Vetulani
Blog Forum Gdańsk 2016
Blog Forum Gdańsk 2016
Blog Forum Gdańsk 2016
Sławomir Idziak
Blog Forum Gdańsk 2016
Krzysztof Gonciarz
Blog Forum Gdańsk 2016
HospiCare
Blog Forum Gdańsk 2016
Koniec Blog Forum Gdańsk

*Zdjęcia w tym wpisie wykorzystałam dzięki uprzejmości organizatorów Blog Forum Gdańsk. Kilka jest autorstwa Krzysztofa Kotkowicza i są podpisane

Dzięki Coffeedesk za wsparcie kawowe podczas konferencji Blog Forum Gdańsk 2016 <3