Blog Forum Gdańsk 2015

Tydzień temu odbyła się kolejna edycja Blog Forum Gdańsk. Miałam zaszczyt po raz pierwszy uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Nie ukrywam, że strasznie ucieszyłam się, że dostałam zaproszenie. Być na Blog Forum Gdańsk to chyba dla każdego blogera ogromne wyróżnienie. Potwierdzenie tego, że Twoja praca jest zauważalna i daje kopa do tego, aby coraz bardziej się rozwijać.

Do Gdańska jechałam podekscytowana. Nie mogłam doczekać się spotkania ze znajomymi i poznania kolejnych blogerów. Wiedziałam także, że prelekcje i panele będą na najwyższym poziomie. Nie zawiodłam się wcale. Było zajebiście. Pod każdym względem.

Blog forum gdańsk 2015

Ogromne wrażenie zrobił na mnie na pewno Austin Kleon i jego prezentacja Blog Like An Artist. Nagrania nie ma niestety dostępnego w internecie. Ale to może dobrze – wiedza, którą przekazał była tylko dla wybrańców. Poprawka, film już jest, tutaj:

Blog Forum Gdańsk

Panel dyskusyjny Dziennikarstwo i pisanie 3.0. Misja, rzemiosło, zawód czy…?, w którym brali udział Michał Broniatowski, Grzegorz Miecugow i Filip Niedenthal, prowadzącą była Joanna Malinowska-Parzydło, był dość kontrowersyjny. Doprowadził do trochę niekomfortowej sytuacji i można powiedzieć, że na chwilę zepsuł się klimat. Sądzę jednak, że dobrze, że tak się stało. Dało nam to do myślenia. O czym piszę, możecie obejrzeć tutaj:

http://https://www.youtube.com/watch?v=2LKPE2uJ9N8

Panel dyskusyjny: W sieci słów. Wymiary wolności. Prowadziła Agnieszka Kaluga, rozmawiała z Bartkiem Biernackim, Małgorzatą Halber, Krzysztofem Kotkowiczem, Justyną Mazur, i chłopakami z Make Life Harder. Ciekawe wypowiedzi, bo interesujący ludzie. Krzysztof Kotkowicz – I Love You :-*

Blog Forum Gdańsk

Maciek Budzich, to wiadomo – zawsze lubię go słuchać. Konkretnie i na temat. Postaram się lepiej zorganizować swoją pracę. Dzięki Maćku za pokazanie narzędzi, które mogą mi to ułatwić.

Wystąpienie Darii Michalskiej – There’s an app for that – wykorzystanie technologi mobilnych w bloggingu – krótko, zwięźle i na temat.

Paweł Tkaczyk, Natalia Hatalska, Paweł Opydo, Joanna Malinowska-Parzydło – Trzy ścieżki do lepszego bloga. Co jest ważniejsze – wygląd czy treść bloga? Moim zdaniem obie sprawy są równie ważne. Wiem, że w moim blogu powinnam wiele zmienić. Jest taki plan, ale jeszcze niestety nie teraz.

Boski profesor Jerzy Bralczyk w rozmowie z Pauliną Mikułą Mówiąc Inaczej i Arleną Witt Po CudzemuCzy w Internecie komunikujemy się, Mówiąc Inaczej niż poza nim? Które słowa lub terminy tłumaczymy na polski, a które zostawiamy Po Cudzemu? Jak język Internetu wpływa na język „reala”? Wspaniale było słuchać dyskusji inteligentnych osób z fajnym poczuciem humoru. Jeden z najlepszych punktów konferencji.

Nie byłam na warsztatach Włodka Markowicza, który był podobno świetny. Wybrałam Kasię Ogórek Twoje DIY i nie żałuję. Opowiedziała o vine w tak ciekawy sposób, że złapałam bakcyla. Jest plan, aby kręcić viny 🙂 Brawo Kasia :-*

Niedługo potem musiałam już niestety jechać i wracać do Czosnków, ale obejrzałam resztę paneli na youtube. Konrad Kruczkowski Halo Ziemia mądrze, jak zwykle, prawił o tym, że bloger musi się rozwijać i nigdy nie stawać w miejscu. Ja to wiem i bardzo się staram. „Wiarygodność, unikalność, kreatywność” – zapamiętam na zawsze.

Blog Forum Gdańsk

Wielkie brawa dla Radka Kotarskiego! Myślę, że nie ma osoby, która lepiej mogłaby poprowadzić to wielkie wydarzenie.

Blog Forum Gdańsk

Ida Mokwa – jesteś wielka. Po raz pierwszy miałam przyjemność uczestniczyć w Twoim dziele. Jestem pod wrażeniem. Dziękuję. Mam nadzieję, że jeszcze będzie mi dane.

Nie mogę oczywiście nie wspomnieć o imprezie integracyjnej. Wspaniali ludzie, pyszne drinki – połączenie miodowego Jacka Danielsa z imbirem i limonką to był sztos. Blogerzy – BARDZO WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ! 🙂 Cieszę się, że po raz kolejny mogłam się z Wami spotkać, porozmawiać, przybić piątkę, dać całusa, przytulić. Dzięki wszystkim nowym poznanym za to, że zechcieliście poświęcić chwilę, aby mnie poznać.

Ten weekend był niezapomniany. Nadal jestem myślami w Gdańsku. Mam nadzieję, że do zobaczenia za rok…

Blog Forum Gdańsk

Blog Forum Gdańsk

Blog Forum Gdańsk

Blog Forum Gdańsk

Blog Forum Gdańsk

Blog Forum Gdańsk

Blog Forum Gdańsk

Blog Forum Gdańsk

* Zdjęcia kotkowicz.pl oraz BFG. Dziękuję 🙂