Krój gotuj wow

Krój gotuj wow

Uwielbiam książki kucharskie. Wszyscy moi znajomi wiedzą, że zawsze trafionym prezentem, który na 100% mnie uszczęśliwi, będzie właśnie książka kucharska. Mam ich bardzo duży zbiór… właśnie, muszę policzyć ile książek już liczy. Lubię książki porządnie i ładnie wydane, ale przede wszystkim takie, które wyróżniają się oryginalnością i mają ciekawe przepisy. Taka jest bez wątpienia książka „Krój, gotuj, wow” wydana przez Wydawnictwo Insignis.

krój gotuj wow
krój gotuj wow

Krój gotuj wow

Moją ulubioną i ukochaną książką kucharską jest, bez wątpienia, biblia kuchni włoskiej – „Srebrna Łyżka”. Mam ją w wersji angielskiej, wydaną przez wydawnictwo Phaidon, które wszystkie książki kucharskie wydaje przepiękne. W „Srebrnej Łyżce” jest ponad 2000 przepisów kuchni włoskiej i ponad 400 pięknych zdjęć. Dowiemy się z niej na czym polega kuchnia włoska, jaki jest jej styl, jakie są najważniejsze składniki we Włoszech. „Krój, gotuj, wow” to zbiór 50 szybkich i klasycznych przepisów pochodzących właśnie ze „Srebrnej Łyżki”.

Krój gotuj wow

We wprowadzeniu książki „Krój, gotuj, wow” przeczytamy najciekawsze i najbardziej przydatne informacje o kuchni włoskiej.

krój gotuj wow

Wszystkie przepisy przedstawione są krok po kroku i zilustrowane jak komiks. W związku z tym czyta się ją bardzo lekko i w kuchni jest bardzo przydatna. Chcąc przygotować jakieś danie z książki, rzutem oka spoglądasz na przepis i szybko wiesz co robić. Nie musisz wczytywać się w tekst i odrywać od pracy.

krój gotuj wow

Znajdziemy w niej przepisy bardzo klasyczne, jak np. pizza margherita, bruschetta z pomidorami czy tiramisu. Są także bardziej wyszukane – placek z rukolą i taleggio czy tarta gruszkowo – czekoladowa. Przepisy podzielone są tematycznie: przystawki, makarony, dania główne, wypieki i desery. Jest także extra info: techniki kuchenne i słowniczek.

krój gotuj wow

Książka „Krój, gotuj, wow” to propozycja dla każdego. Dla osób, które mają doświadczenie w kuchni i gotują dużo. Gotowanie to dla nich pasja, także czytanie i gromadzenie książek kucharskich – tak, pisałam o sobie 🙂 To także idealna pozycja dla osób, które zaczynają przygodę z gotowaniem – od podstaw nauczą się przygotowywać klasyczne włoskie dania. Myślę, że ze względu na swój komiksowy charakter, to również trafiona w dziesiątkę książka kucharska dla dzieci. Choć mój synek nie potrafi jeszcze czytać, to obrazki bardzo go zainteresowały i bezbłędnie odczytał co należy robić krok po kroku, przygotowując jakieś danie z książki. Widzicie to oczywiście na zdjęciu powyżej 😉 Myślę, że gdy moje dzieci jeszcze trochę podrosną – książka „Krój, gotuj, wow”, stanie się jedną z ich ulubionych 🙂