Fanklub bułeczek z rozmarynem – wygraj książkę

Lubisz włoską kuchnię? Fascynują Cię Włochy? Jeśli tak to książka „Fanklub bułeczek z rozmarynem” jest dla Ciebie.

ALEKSANDRA SEGHI FANKLUB BUŁECZEK Z ROZMARYNEM

„Fanklub bułeczek z rozmarynem” to kontynuacja książki „Słodkie pieczone kasztany, czyli toskańskie opowieści ze smakiem”. Autorka opisuje historie z życie w Toskanii, święta, lokalne targi i inne wydarzenia, w których uczestniczy, podaje wypróbowane przepisy na dania kuchni włoskiej, zilustrowane kolorowymi zdjęciami. W książce znajduje się także wiele fotografii z tego pięknego regionu.

Fragment książki:
Na rogu uliczki równoległej do mola stoi lodziarnia. Można w niej kupić dobre lody lub wypić zmrożoną granitę. Latem w lodziarni stoją kolejki. Nie ma się co dziwić, bo temperatura powietrza jest naprawdę wysoka. Wracając z mola, przy zwodzonym mostku, który co chwila otwiera się i zamyka, stoi budka ze smażonymi owocami morza. Wrosła w pejzaż miasta i dla wielu przybyłych do Viareggio jest stałym punktem odwiedzin. Również i tam czasem stoi długa kolejka. Owoce morza smażone są na bieżąco i podawane w papierowych rożkach. Tak jak popcorn w kinie. Trzeba chwilę odczekać, bo papier aż wrze z gorąca. Co dopiero jego zawartość. Spragnieni frutti di mare po zakupie rożka siadają wygodnie na pobliskim murku i zajadają się wpatrzeni w morze.

Aleksandra Seghi to absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, filolog włoski. Od siedemnastu lat mieszka w Toskanii. Pracuje w Radio Diffusione Pistoia, przygotowuje i przekazuje wiadomości dla Polaków. Autorka książek: Smaki Toskanii, Słodkie pieczone kasztany, czyli toskańskie opowieści ze smakiem, Zielona Toskania, Domowa kuchnia włoska oraz stron: www.aleksandraseghi.com , www.polacywewloszech.com i bloga: www.turystawtoskanii.blogspot.com

Zapraszam serdecznie do udziału w konkursie, w którym możesz wygrać jedną z trzech książek „Fanklub bułeczek z rozmarynem”.

fanklub bułeczek z rozmarynem

Aby wziąć udział w konkursie i wygrać książkę napisz w komentarzu pod tym postem Twój ulubiony przepis na włoskie danie.

Dodanie zdjęcia jest mile widziane, ale nie obligatoryjne.

Konkurs trwa od teraz do 11.07.2015 r. Wyniki ogłoszę także w komentarzu poniżej najpóźniej 12.07.2015 r. Wybiorę najbardziej oryginalne, kreatywne i smaczne przepisy.

ZAPRASZAM SERDECZNIE I CZEKAM NA WASZE PYSZNE WŁOSKIE PRZEPISY!