Hiszpańskie tapas i kilka słów o TOP CHEF

Hiszpańskie tapas

Kolejny mój pomysł na wykorzystanie hiszpańskich delikatesów to koperty z ciasta filo z szynką serrano, serem manchego i marmoladą z pigwy.
Czyż nie wyglądają bosko?

top chef

Hiszpańskie tapas i kilka słów o TOP CHEF

Zanim jednak napiszę jak je przygotowywałam, najwyższy czas nadszedł, abym napisała coś o mojej wizycie w studiu nagrań TOP CHEF.
2 października, w zeszły wtorek miałam możliwość spotkania z jury programu TOP CHEF. Była to wygrana w konkursie prowadzonym przez Cooklet. Bardzo ucieszyłam się ze zwycięstwa i z zaciekawieniem jechałam na spotkanie w studiu nagrań ATM Studio w Warszawie.
Zwlekałam trochę z podzieleniem się z Wami moimi wrażeniami, bo muszę przyznać, że nie bardzo wiem co napisać:) Fajnie było poznać Ewę Wachowicz, Wojciecha Modesta Amaro, Macieja Nowaka i Joseph’a Seeletso. Nie traktuję jednak tej wizyty jako cudownego wydarzenia w moim życiu, bo nigdy nie traktowałam osób powszechnie znanych jako lepszych bądź bardziej wyjątkowych od innych.

top chef

Coś jednak dobrze by było napisać… Wizyta była dość krótka, miałam możliwość porozmawiania z jurorami programu oraz zrobienia sobie z nimi kilku fotek. Każdy był bardzo miły, uprzejmy i otwarty. Szanuję ich wszystkich i zrobili na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Obejrzałam studio, w którym nagrywany jest program. Zrobiłam też zdjęcie w spiżarni, jednak nie pozwolono mi go opublikować.

top chef

Super fajny i najbardziej ciepły był, moim zdaniem, Maciej Nowak. Mam nadzieję, że będę miała jeszcze kiedyś okazję porozmawiania z nim, a najlepiej by było gdybym mogła kiedyś coś dla niego ugotować.

Na żywo Ewa Wachowicz jest jeszcze piękniejsza, sądzę, że całkiem nieźle się razem prezentujemy przy stole jurorskim.

Wojciech Modest Amaro, przyznam, że mnie trochę onieśmielił. Uważam, że jest wyjątkowym kucharzem, a do tego jest całkiem przystojny i ma ciekawy męski głos.

top chef

Joseph Seeletso natomiast to wesoły i otwarty człowiek. Miło by było z nim również coś kiedyś ugotować.

top chef

Od Cooklet dostałam super koszulkę – motto idealnie „wpasowało” się w moją zasadę gotowania – dziękuję!

Mam nadzieję, że nie zanudziłam Was moim wywodem i dotarliście do tego momentu.

Przyrządzenie:
Na wycięte w kwadraty ciasta filo, nakładaj porcję marmolady z pigwy, plaster sera manchego i plaster szynki serrano. Zamknij ciasto. Zawiń jeszcze jeden kwadrat na kształ koperty. Posmaruj koperty roztopionym masłem połączonym z oliwą z oliwek.
Tak przygotowane koperty układaj na papierze do pieczenia i piecz je w piekarniku nagrzanym do 220 stopni przez około 15 minut.
Ja podałam je z hiszpańskimi jabłuszkami kaparowymi.
Smacznego
hiszpańskie tapas
hiszpańskie tapas
hiszpańskie tapas