Pieczona dorada śródziemnomorska

Jakże miłe miałam dzisiaj zaskoczenie! Robiąc zakupy, na stoisku z rybami z daleka zauważyłam duużo pięknych i świeżutkich ryb. I to jakich! Były wśród nich szczupaki, pstrągi, łososie, flądry, halibuty…, ale co mnie najbardziej ucieszyło – gdy podeszłam bliżej patrzyły na mnie cudowne dorady. Nie wierzyłam własnym oczom. Szybko sprawdziłam czy są świeże i rzeczywiście były. Pani poinformowała mnie, że wczoraj wieczorem przybyły z Chorwacji. Cóż za wspaniała nowina! Dowiedziałam się również, że takie dostawy są w każdy poniedziałek i środę. Doskonale! Wzięłam 3 piękne sztuki do domu i szybko przyrządziłam. Przyrządziłam w bardzo prosty, ale jakże pyszny sposób. Pieczona dorada na sposób śródziemnomorski jest wyjątkowo pyszna.

Pieczona dorada śródziemnomorska

Przyrządzenie:

Ryby wypatrosz, dokładnie oczyść i umyj zimną wodą.
Nastaw piekarnik na 180 stopni.

Natnij ryby i ułóż je w naczyniu żaroodpornym. W nacięcia włóż listki laurowe i kawałki pokrojonego masła. Ryby posyp wszystkimi składnikami podanymi powyżej, oprócz suszonej bazylii, ona będzie do ziemniaków. Całość posól, posyp świeżo zmielonym pieprzem i polej oliwą z oliwek oraz posyp kawałkami masła.

Pomarańczowe pomidory dorzuciłam po zrobieniu zdjęcia, dlatego tutaj ich nie widać.
pieczona dorada
pieczona dorada
Piecz około 20 minut.
Sklaruj 10 dag masła.
Rybę możesz podać z ziemniakami pieczonymi. Obrane ziemniaki podgotuj. Pokrój na mniejsze kawałki. Włóż do naczynia żaroodpornego. Posyp suszoną bazylią, solą, pieprzem i oliwą z oliwek. Zamieszaj i piecz około 20 minut.
Gdy ryba będzie gotowa, zdejmij skórę i oddziel od ości. Filety dorady podawaj polane sklarowanym masłem, na nich dodatki z naczynia, w którym dorada się piekła, a obok ziemniaczki. Pieczona dorada najlepiej smakuje od razu.
Smacznego bardzo
pieczona dorada
pieczona dorada
pieczona dorada