Smażone przegrzebki z kurkami

3 Cze 2014

Jeszcze jeden dzisiaj przepis na małże św. Jakuba. Proste, szybkie i cudownie pyszne danie. Muszę koniecznie dodać, że w tym daniu zadomowiły się pierwsze w tym roku kurki zebrane przez moją mamę w pobliskim lesie. Nie mogło być inaczej i musiały trafić na wyjątkowe towarzystwo. Smażone przegrzebki to jeden z moich ulubionych smaków. Jestem pewna, że podzielacie moje uwielbienie.

smażone przegrzebki

Smażone przegrzebki z kurkami

Przyrządzenie:
Jeśli masz małże w muszlach, otwórz muszle nożem, wyjmij ostrożnie przegrzebki i oczyść.
Możesz je także kupić już oczyszczone, bez muszli. Takie właśnie umyj pod zimną wodą i osusz ręcznkiem papierowym.
Na łyżce rozgrzanego masła klarowanego podsmaż chwilę szalotki. Dodaj kurki. Posól i dopraw świeżo zmielonym czarnym pieprzem. Smaż około 10 minut. Pod koniec dodaj listki tymianku i zamieszaj.
Rozgrzej drugą łyżkę masła klarowanego na innej patelni. Smaż przegrzebki na dużym ogniu, po 2 minuty z każdej strony. Posól i dopraw świeżo zmielonym czarnym pieprzem.
Na talerzach ułóż roszponkę. Połóż kurki z szalotkami i porcje małży. Posyp wszystko listkami tymianku i solą w płatkach z chili.
Smacznego
smażone przegrzebki
smażone przegrzebki
smażone przegrzebki


Sernik z wiśniami

Jak wiecie, dosyć rzadko przygotowuję desery i piekę ciasta. Nie przepadam za słodkościami, zdecydowanie wolę wytrawne smaki. Zbliżają się jednak święta Wielkanocne czyli spotkania rodzinne przy stole. Nie może zatem zabraknąć ciasta. Na tę okazję postanowiłam przygotować sernik z wiśniami na kruchym spodzie. Można go nazwać tartą sernikową. Mistrzem cukiernictwa nie jestem, a ciasto wyszło […]

Restauracja Grand Signature w Krakowie

Na początku roku razem z Julitą (Wrząca Kuchnia) wybrałyśmy się na kulinarny weekend do Krakowa. Jednym z odwiedzonych przez nas miejsc była restauracja Signature w Grand Hotelu. O niej właśnie napiszę w tym poście. Restauracja Grand Signature w Krakowie Grand Signature znajduje się w jednym z najstarszych hoteli w Krakowie – Grand Hotel, który powstał […]