Smażone przegrzebki z kurkami

3 Cze 2014

Jeszcze jeden dzisiaj przepis na małże św. Jakuba. Proste, szybkie i cudownie pyszne danie. Muszę koniecznie dodać, że w tym daniu zadomowiły się pierwsze w tym roku kurki zebrane przez moją mamę w pobliskim lesie. Nie mogło być inaczej i musiały trafić na wyjątkowe towarzystwo. Smażone przegrzebki to jeden z moich ulubionych smaków. Jestem pewna, że podzielacie moje uwielbienie.

smażone przegrzebki

Smażone przegrzebki z kurkami

Przyrządzenie:
Jeśli masz małże w muszlach, otwórz muszle nożem, wyjmij ostrożnie przegrzebki i oczyść.
Możesz je także kupić już oczyszczone, bez muszli. Takie właśnie umyj pod zimną wodą i osusz ręcznkiem papierowym.
Na łyżce rozgrzanego masła klarowanego podsmaż chwilę szalotki. Dodaj kurki. Posól i dopraw świeżo zmielonym czarnym pieprzem. Smaż około 10 minut. Pod koniec dodaj listki tymianku i zamieszaj.
Rozgrzej drugą łyżkę masła klarowanego na innej patelni. Smaż przegrzebki na dużym ogniu, po 2 minuty z każdej strony. Posól i dopraw świeżo zmielonym czarnym pieprzem.
Na talerzach ułóż roszponkę. Połóż kurki z szalotkami i porcje małży. Posyp wszystko listkami tymianku i solą w płatkach z chili.
Smacznego
smażone przegrzebki
smażone przegrzebki
smażone przegrzebki


Śledzie smażone w boczku

Dawno nie było tutaj przepisu na żadną rybę, zatem tym razem zapraszam na śledzie. Zależało mi, aby danie było pyszne i kolorowe i już samym wyglądem zachęcało do zjedzenia. W ramach mojego uczestnictwa w projekcie Naturalnie Bałtyckie przygotowałam śledzie smażone w boczku na pieczonych ziemniakach w towarzystwie papryczek pimientos de padron i sosu z kolendry. […]

Gładzica pieczona z salsą paprykową

Z wielką radością zapraszam na kolejny przepis z rybą bałtycką. Tym razem jest to gładzica pieczona z salsą paprykową, którą podałam z ziemniakami hasselback. Bardzo szybkie, zdrowe i pyszne danie! Przepis przygotowałam w ramach mojego uczestnictwa w projekcie Naturalnie Bałtyckie. Muszę przyznać, że jest to dla mnie niezwykle edukacyjny program. Zdecydowanie łatwiej np. widzę różnice […][instagram-feed]