Sekrety francuskiej kuchareczki – wygraj książkę!

22 Mar 2016

Kolejna świetna książka wpadła w moje ręce. “Sekrety francuskiej kuchareczki” Marie – Morgane Le Moël Wydawnictwa Illuminatioto opowieść o tym, jak gotowanie może stać się lekarstwem na zbolałe serce i tęsknotą za domem. Lekkie pióro pisarki sprawia, że książkę czyta się w mgnieniu oka, a pyszne przepisy kuchni francuskiej powodują burczenie w brzuchu i nieodpartą chęć przygotowywania ich od razu.

Sekrety francuskiej kuchareczki

Sekrety francuskiej kuchareczki

SEKRETY FRANCUSKIEJ KUCHARECZKI

“Sekrety francuskiej kuchareczki” to opowieść o francuskiej pisarce. Marie zostaje korespondentką międzynarodową i przeprowadza się do Sydney. W książce autorka opowiada nam o życiu Marie, już od jej najmłodszych lat. Czytamy o czasach dorastania bohaterki, o jej miłosnych perypetiach i relacjach z bliskimi. Dzięki temu możemy się z nią zaprzyjaźnić, staje się nam bliska. Opowiada nam o swoim życiu we Francji, a potem przeprowadzamy się z nią do Australii.

W książce Marie przekazuje nam sekrety francuskiej kuchni: “Francuzi mają nieskończoną liczbę herbatników pasujących do cafe au lait. Są więc rozsławione przez Prousta madeleines, są tuiles, amandiers i najłatwiejsze ze wszystkich biscuits sables. Drugi człon ten nazwy pochodzi od miasta położonego w regionie Loire, Sable-sur-Sarthe. Przepis liczy sobie wiele setek lat, a same małe herbatniczki serwowano w siedemnastowiecznych salonach literackich. Obecnie przygotowuje się je w różnych smakach – na przykład pistacjowym albo z kawałkami czekolady. Jednakże tajemnica dobrych sables zawsze tkwi w maśle.”

Bohaterka opowiada nam ciekawe historie ze swojego życia, podczas których przygotowywała pyszne francuskie dania. I co najważniejsze – dzieli się z nami przepisami na nie 🙂 Pod każdym przepisem są cenne wskazówki Madeleine – mamy Marie, bo to od niej pisarka nauczyła się gotować. Do każdego dania jest także propozycja trunku, który najlepiej z nim pasuje.

Sekrety francuskiej kuchareczki

Sekrety francuskiej kuchareczki

Sekrety francuskiej kuchareczki

Sekrety francuskiej kuchareczki

Sekrety francuskiej kuchareczki

Sekrety francuskiej kuchareczki

Książka “Sekrety francuskiej kuchareczki” stała się jedną z moich ulubionych. Przeczytałam ją jednym tchem. Cieszę się jednak, że jest w niej tyle fajnych i pysznych przepisów, bo będę mogła do niej często zaglądać 🙂 Wam zdecydowanie polecam tą pozycję.

A może chcielibyście wygrać jedną książkę dla siebie? Ogłaszam zatem KONKURS!

Jeśli chcecie wygrać jedną z trzech książek “Sekrety francuskiej kuchareczki” Marie – Morgane Le Moel, w komentarzu pod tym postem napiszcie proszę: z jakim daniem kojarzy Wam się Francja?

Na Wasze zgłoszenia czekam od teraz do 27.03.2016 r do godz. 24:00

Wygrają trzy najbardziej apetyczne i oryginalne pomysły. Zwycięzców ogłoszę także pod tym postem w komentarzu, najpóźniej 30.03.2016 r

Z niecierpliwością czekam na Wasze zgłoszenia!!! 🙂

Sekrety francuskiej kuchareczki

Sekrety francuskiej kuchareczki

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot