Mus czekoladowy

28 kwi 2014

Wierzyłam już, że wiosna zostanie już z nami w pełni. Niestety, choć temperatura nie najgorsza, to te deszcze i burze nie nastrajają mnie najlepiej. Moich małych czosnków też nie, bo poczuły już „wolność” i możliwość całodniowego przebywania na dworze, a teraz niestety muszą bawić się w domu. Wypatrujemy zatem słoneczka, które wyłoni się zza chmur i będziemy mogli pomaszerować na świeże powietrze.
Tymczasem, aby trochę uprzyjemnić nam to oczekiwanie, przygotowałam deser. Bardzo rzadko je przyrządzam, dlatego zawsze bardzo się w każdy z nich wczuwam. Nie jest to deser słodki, możesz dodać więcej cukru, jeśli lubisz zdecydowanie na słodko. Pyszny mus czekoladowy. Z dodatkiem truskawek – miodzio. Bardzo prosty w przygotowaniu.

mus czekoladowy

Mus czekoladowy

Przyrządzenie:
Czekoladę i brandy/koniak umieść w misce nad garnuszkiem z gotującą się wodą. Gdy czekolada się rozpuści, zamieszaj dokładnie z alkoholem. Odstaw do ostygnięcia.
Oddziel żółtka od białek.
Żółtka utrzyj z cukrem na gładką, kremową masę. Wymieszaj z czekoladą.
Ubij śmietankę. Wmieszaj do czekoladowej mikstury.
Ubij białka ze szczyptą soli i także delikatnie wymieszaj ze wszystkimi składnikami.
Masę czekoladową nakładaj do 4 naczyń (pucharki, kieliszki, miseczki…) i wstaw na co najmniej 2 godziny do lodówki.
Wyjmij musy z lodówki i poczekaj aż nabiorą temperatury pokojowej przed podaniem – wtedy mus będzie miał idealną, miękką konsystencję.
Na mus czekoladowy połóż porcje truskawek, posyp startymi płatkami czekolady i kolorowym cukrem.
Smacznego

mus czekoladowy
mus czekoladowy
mus czekoladowy
mus czekoladowy


Sernik z białą czekoladą i brzoskwiniami

Jak dawno nie było tutaj nowego przepisu! Nie wiem nawet jak mam się sensownie wytłumaczyć. Szczerze przyznam, że ogrom pracy i obowiązki domowe sprawiły, że mam mocne zaległości w przepisach. Mam jednak nadzieję, że ten na sernik z białą czekoladą i brzoskwiniami zrekompensuje długą przerwę i mogę liczyć na to, że jeszcze będziecie do mnie […]

Sernik z wiśniami

Jak wiecie, dosyć rzadko przygotowuję desery i piekę ciasta. Nie przepadam za słodkościami, zdecydowanie wolę wytrawne smaki. Zbliżają się jednak święta Wielkanocne czyli spotkania rodzinne przy stole. Nie może zatem zabraknąć ciasta. Na tę okazję postanowiłam przygotować sernik z wiśniami na kruchym spodzie. Można go nazwać tartą sernikową. Mistrzem cukiernictwa nie jestem, a ciasto wyszło […]
[instagram-feed]