Oczyszczacz powietrza Therapy Air® iOn

Ten post będzie wyjątkowo nie o jedzeniu. Podjęłam współpracę z firmą Zepter, aby sprawdzić po co jest i jak działa oczyszczacz powietrza Therapy Air® iOn. Postanowiłam podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami na jego temat.

Zacznę może od sprawy obiektywnie banalnej, ale dla mnie ważnej – wygląd oczyszczacza powietrza. Zaskakujące było to, że nie zajmuje dużo miejsca i można powiesić go na ścianie. Posiada wymienne designerskie obudowy, do wyboru jest 18 wzorów. Nasz oczyszczacz powietrza powiesiliśmy pomiędzy kuchnią a otwartym salonem, a obudowa to piękne latające balony. Zdecydowanie pasują do mnie i naszego wnętrza.

Oczyszczacz powietrza Therapy Air iOn

Jakie mamy powietrze w naszym otoczeniu?

Nie mieszkamy co prawda w dużym mieście, a na wsi, gdzie jakość powietrza jest bardzo dobra. Niestety czasem i tu zdarza się, że powietrze jest zanieczyszczone i wdychanie go nie jest przyjemne. Jak pewnie zdajecie sobie sprawę na wsiach jeszcze niestety co niektórzy ich mieszkańcy palą w piecach czy w kominkach dziwne rzeczy, które śmierdzą i nas po prostu trują. W niektórych miesiącach niestety i u nas widać i czuć unoszący się smog.

Mamy kuchnię otwartą na salon i bardzo to lubię, ale czasem gotowanie sprawia, że unosi się niechciany zapach po domu. Wszyscy znacie pewnie zapach bigosu 🙂

Poza zapachem, choć oczywiście staramy się utrzymywać porządek w dPoza zapachem, są takie rzeczy, o których nie myśli się na co dzień.. Codzienny kurz wpadający do domu przez otwarte okna, a przecież to sprawca wielu alergii i uczuleń, Sierść zwierzaków, a jak wiecie od niedawna mamy przy naszym domu aż 5 kotków ? Nie mogę nie wspomnieć o alergiach i astmie mojego taty i mojego brata, którzy są naszymi stałymi gośćmi i przecież jakość powietrza jest kluczowa dla ich zdrowia.

Może się wydawać, że trochę niespójnie wypisuję co wyżej. Był to jednak zamierzony wstęp do tego, aby przedstawić Wam oczyszczacz powietrza Therapy Air® iOn Zepter. 

Jak działa oczyszczasz powietrza Therapy Air® iOn?

Jak, zapewnia producent, oczyszczacz powietrza Therapy Air® iOn redukuje 99,9 % zanieczyszczających czynników pochodzących z kurzu, odświeżaczy powietrza, dymu tytoniowego, pyłków, kominków, pestycydów, aerozoli, zarodników roślin, pieców, roztoczy, sierści zwierząt domowych oraz pleśni. Eliminuje również wirusy, bakterie, smog.

Teraz trochę spraw technicznych, które w tym przypadku są niezbędne.

Najwazniejsze są filtry, a Therapy Air® iOn ma ich aż 5:

ANTYSTATYCZNY (filtr wstępny elektrostatyczny; Pre-Electrostatic Filter) – eliminuje większe cząsteczki kurzu, pleśni, włosy, łupież, sierść itp.

ANTYBAKTERYJNY (filtr pośredni; Medium Filter) – usuwa pozostałe małe cząstki kurzu, pleśni, bakterie, większe niż 1 mikrometra, pyłki itp. Usuwa 99,9% bakterii takich jak: gronkowce, pneumokoki, E. coli. Jednocześnie chroni i przedłuża działanie następnego filtra – filtra HEPA.

HEPA (HEPA Filter) – filtr klasy H13, dzięki czemu usuwa 99,97% zanieczyszczeń w powietrzu. Są to między innymi: kurz, pyłki, zarodniki pleśni i cząsteczki dymu i odchody roztoczy. Eliminuje nawetawet gaz generowany przez kominki i samochody – najdrobniejsze zanieczyszczenia o rozmiarze powyżej 0,3 mikrometra.

ANTYALERGICZNY (AG Allergy Filter) – zawiera mieszankę srebra, apatytu oraz czynnika antybakteryjnego zwalczającego bakterie, w tym Legionella bacillus, które są szczególnie szkodliwe dla niemowląt. Filtr zawiera również wyciąg z liści miłorzębu japońskiego (ginkgo biloba – najstarsza znana roślina stosowana w leczeniu astmy, chorób płuc, oskrzeli, poprawy krążenia), który usuwa alergeny, wirusy grypy i bakterie.

Z AKTYWNYM WĘGLEM (AC Deodorant Filter) – eliminuje zapach jedzenia, szkodliwe gazy i wszystkie nieprzyjemne zapachy dzięki niesamowitym właściwościom chłonnym.
Filtr stanowi nieprzepuszczalną barierę dla zanieczyszczeń, dlatego też przechodzi przez niego wyłącznie zupełnie czyste powietrze. Na koniec oczyszczone powietrze trafia do modułu zawierającego wbudowany generator jonów. Tam powietrze jest wzbogacane jonami ujemnymi, które kontynuują zwalczanie zanieczyszczeń i jonów dodatnich emitowanych przez sprzęt gospodarstwa domowego i inne źródła.

Oczyszczasz powietrza wyposażony w generator prozdrowotnych jonów ujemnych:

Oczyszczasz powietrza wyposażony w generator prozdrowotnych jonów ujemnych:Wytwarza ogromną ilość tych „hormonów szczęścia w powietrzu” i „witamin z powietrza”, dzięki czemu można cieszyć się naprawdę świeżym powietrzem. Urządzenie wytwarza ich aż 220 000 na cm3 w trybie turbo. To podwójna ilość jonów, jakie znajdują się w najzdrowszych środowiskach np. wokół wielkiego wodospadu. Jonizowanie to mega ciekawa sprawa – jony ujemne wzmacniają odporność, chronią nasze płuca przed podrażnieniami (co jak wiadomo jest teraz bardzo ważne dla nas wszystkich), usuwają bakterie i wirusy. Takie małe cząstki, a tyle potrafią?

Różnorodność trybów pracy – TAION działa tak, jak chcemy i potrzebujemy:

Turbo – oczyszczenie powietrza w bardzo krótkim czasie, gdy zanieczyszczenie wynika z nadmiernej ilości pyłu lub nieprzyjemnych zapachów
Rytmiczny – zapewnia optymalną cyrkulację powietrza przy jednoczesnym wydajnym usuwaniu zanieczyszczeń. Okazało się, że zupełnie nie przeszkadza domownikom. Każdy zajmuje się swoimi sprawami, a oczyszczacz po cichu robi swoje.
Cichy – tryb nocny – Urządzenie przełącza się automatycznie na tryb nocy (cichy), gdy jego otoczenie pozostaje w ciemnościach dłużej niż 3 minuty. Zmniejsza się szybkość przepływu powietrza i ilość
zużywanej energii. Urządzenie wraca do normalnego funkcjonowania po zapaleniu światła.
Tryb dla dzieci – obniżona szybkość przepływu powietrza,
aby ochronić dzieci przed uczuciem chłodu.

Oczyszczacz powietrza

Wskaźnik jakości powietrza

Jak widzicie na zdjęciu powyżej na panelu jest wskaźnik jakości powietrza – air quality. Niebieski wskaźnik oznacza, że powietrze jest bardzo czyste. Takie było u nas od początku zainstalowania oczyszczacza powietrza. Przyznaję, że w związku z tym dość sceptycznie podchodziłam do wiarygodności jego działania. Po około 2 tygodniach jednak zaczęliśmy w domu odczuwać jego działanie. Powietrze jest wyczuwalnie czystsze, a jak tylko w jakiś sposób pozostaje zanieczyszczone oczyszczacz powietrza zaczyna szybciej i lekko głośniej pracować i zmienia się kolor lampki. Zmienia się też podczas gotowania, używania kosmetyków w pomieszczeniu (perfum czy aerozolu na komary). Najmocniej jednak zaczął pracować, gdy sąsiad kilka domów dalej palił na swojej działce coś niesamowicie śmierdzącego i toksycznego. Lampka momentalnie zapaliła się na czerwono i oczyszczacz dość szybko uporał się z zanieczyszczeniem i wrócił kolor niebieski.

Oczyszczacz powietrza

Jeśli zastanawiacie się czy warto kupić oczyszczacz powietrza Therapy Air® iOn Zepter to ja z pewnością go rekomenduję. Szczególnie myślę o moich dzieciach i rodzinie, że mogą w domu oddychać czystym powietrzem. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że niestety jakość powietrza jest generalnie co raz gorsza, a oczyszczacz go po prostu nam poprawia i żyje się lepiej.

Tutaj możecie poczytać o nim więcej: https://therapyair.pl

Oczyszczacz powietrza