Dieta Smartfood książka

Dieta Smartfood książka i KONKURS

Ile jeść dziennie kawałków czekolady, by usprawnić układ krążenia? Czy warto mrozić sok pomarańczowy? Jak przygotować kapustę, by hamowała powstawanie komórek rakowych? Krótko mówiąc – jak jeść smart, czyli mądrze? „Dieta Smartfood”, owoc badań setek naukowców z całego świata, w księgarniach od 15 marca.

dieta smartfood książka
Dieta Smartfood książka

„Dieta Smartfood” to opowieść o jedzeniu niezwykłym. O produktach żywnościowych powszechnie znanych, a przy tym szczególnych: wchodzą w dialog z DNA, chroniąc ciało przed chorobami i uciszając geny starzenia. Znaczenie tego odkrycia brzmi futurystycznie: odtąd każdy z nas, w trakcie codziennych posiłków, może zmienić swoje zapisane w genach przeznaczenie.

Cudów nie ma – jest jednak nauka.

SmartFood to inicjatywa pod egidą Europejskiego Instytutu Onkologicznego. Badania Instytutu nad tym, jak jedzenie wpływa na geny, zaowocowały odkryciami, którymi naukowcy chcieli podzielić się z ludźmi na całym świecie. Jakie posiłki mają wpływ na długość naszego życia? Które produkty są w stanie zmniejszyć ryzyko nowotworów? Naukowcy z projektu SmartFood wyselekcjonowali 30 produktów spożywczych, których jadanie jest smart, czyli mądre. Ich składniki mogą przekonać geny, by pracowały więcej lub mniej. A to oznacza możliwość spowolnienia procesów starzenia, uniknięcia wielu chorób i dolegliwości w tym np. choroby wieńcowej, nadciśnienia, nowotworów, ale i nadwagi. Naukowcy pracowali pod kierunkiem Piera Giuseppe Pelicciego i Lucilli Titty, współautorów książki „Dieta Smartfood”, która właśnie trafia do polskich czytelników.

Dieta Smartfood bazuje na badaniach naukowców z całego świata.

Nie jest jednak bez znaczenia, że została sformułowana we Włoszech – w kraju, w którym jedzenie jest przede wszystkim jedną z największych życiowych przyjemności. Propozycja naukowców to nie szereg wyrzeczeń, ale kompas wskazujący produkty, które szczególnie warto spożywać. Jeśli ktoś spodziewa się tabelek z kaloriami, wyliczonych co do grama porcji makaronu oraz kategorycznych zakazów, musi poszukać innej książki.

Co robić, żeby jeść ryby i uniknąć problemu z rtęcią? Jak długo gotować czosnek, by zachował dobroczynne działanie? Obok przystępnie wyłożonych zasad diety Smartfood i badań, z których wynikają, czytelnicy znajdą w książce mnóstwo porad, jak na co dzień najlepiej skorzystać z superproduktów, przykładowe menu, w których zachowane są odpowiednie proporcje, a także obszerny dział przedstawiający popularne mity żywieniowe, z którymi rozprawiają się autorzy.

„Dieta Smartfood” powinna być drogowskazem w zakresie zdrowego odżywiania i ważną pozycją w naszej bibliotece. Gwarancją wiarygodności przedstawionych zagadnień są nazwiska autorów książki, znanych autorytetów w dziedzinie medycyny i dietetyki. – prof. dr. hab. n. med. Andrzej Wysokiński, kierownik Katedry i Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

prof. Pier Giuseppe Pelicci – dyrektor ds. badań w Europejskim Instytucie Onkologicznym i profesor zwyczajny na uniwersytecie w Mediolanie. Jest znany z badań nad onkogenomiką i długowiecznością. Przyczynił się do stworzenia pierwszego molekularnego leku przeciwnowotworowego i odkrycia pierwszego genu starzenia u ssaków.

dr Lucilla Titta – naukowiec i specjalistka w dziedzinie żywienia, jest koordynatorką projektu SmartFood w Europejskim Instytucie Onkologicznym w Mediolanie. Bada współzależności między żywieniem a zdrowiem, przywiązuje dużą wagę do upowszechniania odkryć naukowych jako narzędzia profilaktyki.

Eliana Liotta – dziennikarka, pisze do „Sette” oraz „Io donna” (tygodniowych dodatków do „Corriere della Sera”).

Autorki książki odwiedziły studio Dzień Dobry TVN. Spójrzcie co mówią o swojej książce:

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/jedzmy-madrze-zyjmy-dluzej,226725.html

!!! Dieta Smartfood książka x 3 do wygrania !!!

Mam dla Was 3 egzemplarze książki Dieta Smartfood. Jeśli chcecie wygrać jedną książkę dla siebie, w komentarzu pod tym postem napiszcie proszę swój przepis na zdrową i lekką przekąskę.

Konkurs trwa od teraz do 25 marca do godz. 24:00. Wybiorę trzy najbardziej oryginalne pomysły. Zwycięzców ogłoszę także pod tym postem, najpóźniej 28 marca.

Czekam na Wasze zgłoszenia!

dieta smartfood książka
Dieta Smartfood książka