Japonki nie tyją i się nie starzeją

Wielkimi krokami zbliża się od nas lato i pewnie większość z nas (ja na pewno) myśli o tym, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów po zimowaniu. W moje ręce trafiła właśnie książka „Japonki nie tyją i się nie starzeją”, która jak sądzę, może nam w tym pomóc.

japonki nie tyją
Japonki nie tyją i się nie starzeją

Japonki nie tyją i się nie starzeją

„Chcę być po prostu zdrowy.

Chcę lepiej o siebie zadbać.

Chciałbym zacząć lepiej się odżywiać,

nie jeść tylko makaronu,

a więcej japońskiego jedzenia.”

– Bill Murray jako Bob Harris

w filmie Sofii Coppoli „Między słowami”

Autorką książki jest Naomi Moriyama. Opowiada w niej o tym jak jedzą Japończycy, co powoduje, że żyją dłużej i zdrowiej.

Naomi pochodzi z Tokio. Goniąc za swoimi marzeniami, na studia przeprowadza się do Ameryki, aż w końcu zadamawia się w Nowym Jorku, gdzie poznaje swojego męża. W Stanach Zjednoczonych nabiera nawyków żywieniowych Amerykanów – żywi się fast – foodami i gotowymi daniami, które można przygotować w mikrofalówce. Szybko zauważa, że taki styl życia powoduje, że jej waga rośnie, a sylwetka znacznie się powiększa.

Podczas jednej z podróży do Tokio, mąż Naomi zakochuje się w kuchni jej mamy Chizuko i oboje postanawiają odżywiać się w japońskim stylu. Autorka opowiada nam od podszewki o kuchni tokijskiej i dzieli się z nami tradycyjnymi przepisami swojej mamy. Z książki dowiemy się jak żyją Japończycy, jak ważne jest dla nich dobre jedzenie. Jaką rolę odgrywają wysokiej jakości świeże produkty i które z nich to siedem filarów japońskiej kuchni. Poznamy też siedem sekretów tokijskiej kuchni Chizuko.

japonki nie tyją
Smażona makrela
japonki nie tyją
Jajecznica
Japonki nie tyją
Makaron soba
japonki nie tyją
Sekret 7

Jakich składników potrzebujemy, żeby w naszej kuchni móc odtworzyć japońskie przepisy, choć nie jesteśmy mieszkańcami Japonii? Jakie sprzęty będą do tego niezbędne?

japonki nie tyją
Płatki bonito
japonki nie tyją
Oleje

Nie chcę zdradzać Wam sekretów książki. Opisałam ją bardzo ogólnikowo, wiem, ale zrobiłam to celowo. Mogę z pewnością napisać, że jest świetna. Motywuje do zmiany nawyków żywieniowych i trybu życia. Jest skarbnicą wiedzy o kuchni japońskiej i znajdziemy w niej same świetne przepisy.

„Japonki nie tyją i się nie starzeją” to doskonała książka, która pomoże nam schudnąć i lepiej się czuć. Jeśli natomiast w codziennym życiu będziemy postępować wedle porad autorki, jest taka szansa, że dłużej będziemy młode, szczupłe i zdrowe. Po przeczytaniu książki bardzo w to wierzę. Teraz trzeba wprowadzić te zasady w życie 🙂

„Jeżeli doświadczasz przyjemności jedzenia czegoś,

czego przedtem nie próbowałeś, to twoje życie

będzie wydłużone o siedemdziesiąt pięć dni.

Od uczty lepszy jest domowy posiłek złożony z ryżu i herbaty.”

-japońskie przysłowia ludowe

KONKURS – WYGRAJ KSIĄŻKĘ „JAPONKI NIE TYJĄ I SIĘ NIE STARZEJĄ” DLA SIEBIE!!!

ABY WYGRAĆ JEDEN Z TRZECH EGZEMPLARZY „JAPONKI NIE TYJĄ I SIĘ NIE STARZEJĄ”, W KOMENTARZU POD TYM POSTEM, NAPISZ PRZEPIS NA DANIE W JAPOŃSKIM STYLU.

KONKURS TRWA OD TERAZ DO 23.05 DO GODZ. 24:00. WYBIORĘ TRZY NAJSMACZNIEJSZE MOIM ZDANIEM PRZEPISY, A ZWYCIĘZCÓW OGŁOSZĘ TAKŻE W KOMENTARZU POD TYM POSTEM, NAJPÓŹNIEJ 25.05

ZAPRASZAM SERDECZNIE! 🙂