Babka piaskowa babci Krysi – KONKURS!

Pisałam Wam już kiedyś o mojej babci Krysi. Była mistrzynią ciast i tortów. U niej zawsze były jakieś pyszne słodkie wypieki. Najbardziej pamiętam smak babki piaskowej. Uwielbiałam to ciasto! Niby proste w przygotowaniu, ale dla mnie zawsze będzie wyjątkowe. Cieszę się bardzo, że jestem dumną posiadaczką zeszytu z przepisami babci. Jest w nim oczywiście babka piaskowa. Mam pewien kłopot, bo jest też babka mateczki – przepis bardzo podobny do babki piaskowej. Tak pięknie jednak nazywa się babka mateczki, że z tego przepisu korzystam jako babki piaskowej. Tak jak babcia przygotowywała ją dla mnie i mojej rodziny, ja z największą przyjemnością i miłością piekę ją dla moich najbliższych.

babka piaskowa
Babka piaskowa
babka piaskowa
Przepisy babci Krysi. Babka piaskowa

Babka piaskowa babci Krysi

Przyłączyłam się do kampanii „Dziel się radością pieczenia” i swoją babkę upiekłam w parowym piekarniku Electrolux EOA5555OX. Piekarnik posiada funkcję Plus Steam, dzięki której wypieki w nim przyrządzane są miękkie w środku i chrupiące, ze złocistą skórką na zewnątrz. Przekonałam się o tym i moje ciasto udało się doskonale. Pieczenie z funkcją pary to naprawdę pomocna sprawa. Pewna jestem, że upieczone w nim inne słodkości i wytrawne dania będą smakowały wyjątkowo. I nie mogę się już ich doczekać 🙂 Tymczasem zapraszam na babkę piaskową babci Krysi.

Przyrządzenie:

Moja babcia do wypieków używała zapachów. Nie przepadam za nimi, dlatego cukier wanilinowy i zapach zamieniłam na 1 laskę wanilii. To wszystkie zmiany, które uczyniłam. Cała reszta to przepis babci 🙂

Jajka ubij z cukrem i ziarenkami z laski wanilii.

W misce połącz wszystkie suche składniki: mąkę ziemniaczaną, mąkę pszenną i proszek do pieczenia.

Wsyp składniki suche do ubitych jaj i dokładnie połącz całość.

Masło rozpuść w rondelku i mocno podgrzej. Gorące wlej do miski z resztą składników i wymieszaj dokładnie.

Formę do babki wysmaruj masłem i posyp bułką tartą. Wlej ciasto na babkę.

Piekarnik nastaw na 180 stopni z funkcją grzania góra – dół. Wlej wodę na dno piekarnika Electrolux EOA5555OX i włącz funkcję Plus Steam.

babka piaskowa
Funkcja Plus Steam. Babka piaskowa babci Krysi

Włóż babkę do piekarnika i piecz około 40 minut. Sprawdź czy ciasto jest gotowe wkładając do środka wykałaczkę – patyczek musi być suchy.

babka piaskowa
Piekarnik Electrolux

W tym czasie przygotuj polewę. Czekoladę z masłem rozpuść w kąpieli wodnej i dobrze połącz.

Gotową babkę wyjmij z formy i posmaruj polewą czekoladową. Możesz posypać płatkami migdałów. Babka piaskowa idealnie smakuje w gronie bliskich osób 🙂

Smacznego
babka piaskowa
Babka piaskowa
babka piaskowa
Babka piaskowa
babka piaskowa
Babka piaskowa
babka piaskowa
Babka piaskowa
babka piaskowa
Babka piaskowa
babka piaskowa
Babka piaskowa

KONKURS!!!

Razem ze mną przyłącz się do kampanii Electrolux Dziel się radością pieczenia i wygraj dla siebie i bliskiej Ci osoby piekarniki Electrolux PlusSteam model EOA45555OX 

Aby wziąć udział w konkursie, własnoręcznie wykonaj wypiek – wypiek może być słodki, wytrawny; w formie ciasta, ciasteczek, muffinek, bułeczek lub pieczywa.
Po wykonaniu wypieku opublikuj zdjęcie wykonanego wypieku na swoim prywatnym profilu w serwisie społecznościowym Facebook lub Instagram oraz oznacz na zdjęciu osobę, dla której przygotowałeś wypiek – gdy jest on użytkownikiem serwisu Facebook lub Instagram – bądź w przypadku nie posiadania statusu użytkownika FB lub Instagram, podpisz, komu dedykujesz przygotowany wypiek.
W obydwu przypadkach dodaj krótki opis/wyjaśnienie, z jakiego powodu powstał wypiek właśnie dla tej, konkretnej osoby, dlaczego jest ona tak wyjątkowa dla Ciebie oraz opisz jak przygotowywałeś wypiek.
Zdjęcia wykonanych wypieków wraz z opisami – należy opatrzyć hashtagami: #bakeforsomeone, #Electrolux, #wparzezesmakiem, #CzosnekwPomidorach. Jury konkursowe, o którym mowa w § 5 ust. 1 Regulaminu, w okresie trwania Konkursu wyszuka przy pomocy hashtagów umieszczonych przy zdjęciach, Prace Konkursowe oraz dokona ich oceny zgodnie z zasadami określonymi w § 5 Regulaminu.

Konkurs trwa od teraz do 15.04.2016 r do godz. 24:00. Zwycięzców ogłoszę najpóźniej tydzień po zakończeniu konkursu w komentarzu pod tym postem oraz na fanpage’u mojego bloga na FB. Zanim weźmiecie udział w konkursie, przeczytajcie poniższy regulamin.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie i czekam na Wasze wypieki! 🙂

#bakeforsomeone #Electrolux #wparzezesmakiem #CzosnekwPomidorach

 

REGULAMIN KONKURSU PROMOCYJNEGO – „Dziel się radością pieczenia”

 

§1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Organizatorem konkursu „Dziel się radością pieczenia”, zwanym w dalszej części Konkursem, jest Anna Kosterna-Kaczmarek, autorka bloga „Czosnek w Pomidorach” .

Sponsorem nagród w Konkursie jest firma „Electrolux Poland” sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-207), mieszczącą się przy ul. Karolkowej 30, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000029692, NIP: 5210084388, o kapitale zakładowym 272 731 500,00 zł, zwana dalej – Sponsorem Konkursu.

 1. Niniejszy regulamin, zwany w dalszej części Regulaminem, określa zasady udziału w organizowanym Konkursie i zawiera warunki uczestnictwa w Konkursie.
 2. Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych zdjęć wypieków oraz najbardziej inspirujących uzasadnień – dlaczego i komu są one dedykowane. Kampania #BakeForSomeone powstała z miłości do domowych wypieków oraz chęci obdarowywania nimi bliskich nam osób. Jej ideą jest inspirowanie kulinarnych pasjonatów do dzielenia się radością z pieczenia oraz przekonanie ich, że mając do dyspozycji odpowiednie urządzenia, wypieki będą zawsze idealne.
 3. Przed wzięciem udziału w Konkursie Uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem Konkursu. Wzięcie udziału w Konkursie – rozumiane, jako wykonanie zdjęcia konkursowego – wykonanego wypieku oraz zamieszczenie na swoim prywatnym profilu w serwisie społecznościowym (Facebook lub Instagram) wraz z krótkim opisem – uznaje się, jako zapoznanie się z Regulaminem oraz jego akceptacja udzielona przez Uczestnika poprzez przystąpienie do Konkursu.
 4. Organizator informuje, że Konkurs nie jest sponsorowany, wspierany, administrowany ani stowarzyszony z portalem Facebook czy Instagram. Informacje podawane przez osobę zgłaszającą udział w Konkursie są informacjami udostępnianymi Organizatorowi, a nie portalowi Facebook czy Instagram. Informacje te będą wykorzystane wyłącznie w celu przeprowadzenia Konkursu.
 5. Czas trwania Konkursu: Konkurs trwa od dnia 04.2016 r. do dnia 15.04.2016 r.

§2. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

W Konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby fizyczne – konsumenci w rozumieniu art. 221 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny – posiadające pełną zdolność do czynności prawnych z wyłączeniem pracowników Organizatora, oraz najbliższych członków rodziny. Przez najbliższych członków rodziny rozumie się: wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków, rodziców małżonków i osoby pozostające w stosunku przysposobienia.

§3. ZASADY KONKURSU

 1. Zadaniem Uczestników jest własnoręczne wykonanie wypieku – wypiek może być słodki, wytrawny; w formie ciasta, ciasteczek, muffinek, bułeczek lub pieczywa.
 2. Po wykonaniu wypieku Uczestnik zobowiązany jest opublikować zdjęcie wykonanego wypieku (zwane w dalszej części Pracą Konkursową) na swoim prywatnym profilu w serwisie społecznościowym Facebook lub Instagram oraz oznaczyć na zdjęciu osobę, dla której przygotował wypiek – gdy jest ona użytkownikiem serwisu Facebook lub Instagram – bądź w przypadku nie posiadania statusu użytkownika FB lub Instagram Uczestnik powinien pod zdjęciem podpisać, komu dedykuje przygotowany wypiek.
 3. W obydwu przypadkach Uczestnik zobowiązany jest dodać krótki opis/wyjaśnienie, z jakiego powodu powstał wypiek właśnie dla tej, konkretnej osoby, dlaczego jest ona tak wyjątkowa dla Uczestnika oraz opis przygotowanego wypieku.
 4. Prace Konkursowe – zdjęcia wykonanych wypieków wraz z opisami – należy opatrzyć hashtagami: #bakeforsomeone, #Electrolux, #wparzezesmakiem, #CzosnekwPomidorach. Jury konkursowe, o którym mowa w 5 ust. 1 Regulaminu, w okresie trwania Konkursu wyszuka przy pomocy hashtagów umieszczonych przy zdjęciach, Prace Konkursowe oraz dokona ich oceny zgodnie z zasadami określonymi w § 5 Regulaminu.
 5. Uczestnik Konkursu, biorąc udział w Konkursie, przed dokonaniem zgłoszenia Pracy Konkursowej, zobowiązany jest zapoznać się z postanowieniami Regulaminu. W przypadku podjęcia działań niezgodnych z postanowieniami Regulaminu, Uczestnik może zostać usunięty z grona Uczestników Konkursu i utracić prawo do starania się o Nagrodę.
 6. Prace Konkursowe, które będą naruszały zasady Regulaminu oraz regulaminu portali społecznościowych, nie będą brane pod uwagę.

§4. NAGRODY

 1. Nagrodami w Konkursie, zwanymi w dalszej części Konkursu Nagrodami, są:
 2. jeden wielofunkcyjny piekarnik Electrolux PlusSteam model EOA45555OX o wartości 1599,00 zł – Nagroda dla Zwycięzcy;
 3. jeden wielofunkcyjny piekarnik Electrolux PlusSteam model EOA45555OX o wartości 1599,00 zł – Nagroda dla osoby oznaczonej przez Zwycięzcę na zdjęciu z wypiekiem.
 4. Dodatkowo osoby nagrodzone otrzymają możliwość wspólnego wykonania wypieków z Organizatorem Konkursu, na które będą mogli zaprosić maksymalnie 10 bliskich im osób. Miejsce spotkania zostanie wyznaczone przez Organizatora Konkursu. Koszt przygotowania i przeprowadzenia spotkania zostanie pokryty przez Sponsora Konkursu. Ze zrealizowanego spotkania zostanie przygotowana relacja zdjęciowa i/lub materiał audiowizualny do wykorzystania w komunikacji kampanii #bakeforsomeone w mediach. Koszt przygotowania relacji zostanie pokryty przez Sponsora Konkursu.
 5. Zwycięzcy ani osobie nagrodzonej nie przysługuje prawo wymiany Nagrody na gotówkę ani nagrodę innego rodzaju. Osobom nagrodzonym nie przysługuje prawo przeniesienia prawa do uzyskania Nagrody na osoby trzecie.
 6. Sponsor ufunduje Zwycięzcy oraz osobie nagrodzonej dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 11,11% wartości brutto Nagrody rzeczowej, o której mowa w § 4 ust. 1. Od łącznej wartości nagrody rzeczowo – pieniężnej Sponsor potrąci kwotę podatku w wysokości 10% jej wartości na poczet należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od Nagrody w Konkursie, stosownie do art. 30 ust. 1 pkt 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. i odprowadzi kwotę podatku do właściwego urzędu skarbowego. Nagrody w Konkursie wydane zostaną zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi. Zwycięzca oraz osoba nagrodzona są zobowiązane do podania danych niezbędnych do uregulowania podatku dochodowego, najpóźniej w momencie odbioru nagrody

§5. ZASADY PRZYZNAWANIA I SPOSÓB WYDAWANIA NAGRÓD W KONKURSIE PROMOCYJNYM

 1. Jury przy ocenie Prac Konkursowych będzie brało pod uwagę następujące kryteria:
 1. zgodność Pracy Konkursowej z wyznaczonym zadaniem;
 2. uznanie Pracy Konkursowej za najbardziej inspirującą oraz oddającą ideę Kampanii #bakeforfsomeone określoną w 1 ust. 4 Regulaminu Konkursu;
 3. estetykę wykonania Pracy Konkursowej.

Przy ocenie Prac Konkursowych oceniane będą zarówno zdjęcia wypieków, jak również ich opis oraz uzasadnienie dedykacji dla wybranej osoby.

W skład Jury będą wchodzili:

 

 1. Anna Kosterna-Kaczmarek – przedstawiciel Organizatora;
 2. Joanna Grzesiuk – przedstawiciel Sponsora Konkursu;
 3. Sebastian Niemirski – przedstawiciel Sponsora Konkursu.

 

 1. Jury po zakończeniu trwania Konkursu zapozna się ze zgłoszonymi Pracami Konkursowymi i dokona wyboru Zwycięzcy. O wygranej Zwycięzca zostanie poinformowany przez Organizatora w terminie 7 dni od daty rozstrzygnięcia Konkursu.
 2. Ogłoszenie wyników Konkursu zostanie opublikowane na blogu Organizatora „Czosnek w Pomidorach” oraz fanpage’u Organizatora na FB w terminie 7 dni roboczych od dnia zakończenia Konkursu.
 3. Nagrody zostaną wydane na koszt Sponsora Konkursu. W terminie 14 dni od daty otrzymania informacji o uzyskaniu Nagrody, Zwycięzca oraz osoba nagrodzona powinni za pomocą zwrotnej wiadomości na portalu Facebook lub Instagram podać dane niezbędne do identyfikacji osób nagrodzonych oraz dane adresowe potrzebne do zamontowania Nagrody. Zwycięzca w terminie 7 dni od momentu ogłoszenia wyników Konkursu zobowiązany jest podać adresy na terenie Polski, pod które mają zostać dostarczone obydwie Nagrody.
 4. W przypadku nie przesłania przez Uczestnika informacji zwrotnej, o której mowa ust. 4 niniejszego paragrafu, Uczestnik traci prawo do Nagrody. Organizator może ponownie podjąć próbę poinformowania o Nagrodzie i wysłać informację o przyznaniu Nagrody.
 1. Organizator po otrzymaniu wiadomości z danymi adresowymi, o których mowa w ust. 4 przekaże je Sponsorowi, który dostarczy nagrodę Zwycięzcy i osobie nagrodzonej w terminie uzgodnionym z nagrodzonymi osobami.
 1. W przypadku braku możliwości przekazania Nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika, w szczególności w przypadku niepodania bądź podania błędnych danych, zmiany danych Uczestnika, o której Organizator nie został poinformowany, Organizator podejmie działania mające na celu odszukanie Uczestnika. W przypadku nie odnalezienia Uczestnika Nagroda zostanie przekazana kolejnemu Uczestnikowi, który zostanie wybrany przez Jury.
 2. W przypadku nie zawiadomienia Organizatora o zmianie danych osobowych uniemożliwiającej odszukanie Uczestnika, któremu przyznano Nagrodę, Organizator podejmie działania mające na celu odszukanie Uczestnika. W przypadku nie odnalezienia Uczestnika Nagroda przyznana Uczestnikowi zostanie przekazana kolejnemu Uczestnikowi, który zostanie wybrany przez Jury.
 3. W przypadkach wykrycia działań niezgodnych z Regulaminem, próby wpływania na wyłonienie Zwycięzcy w sposób niedozwolony, w szczególności poprzez zakładanie fikcyjnych profili prywatnych w serwisie Facebook lub innych działań sprzecznych z ideą i celem Konkursu, dany Uczestnik Konkursu zostanie wykluczony w procesie przyznawania Nagród.

§6. REKLAMACJE

 1. Wszelkie reklamacje dotyczące sposobu przeprowadzania Konkursu, Uczestnicy winni zgłaszać na piśmie (w formie wiadomości mailowej) w czasie trwania Konkursu, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia zakończenia Konkursu i wydania Nagród.
 1. Reklamacja zgłoszona po terminie opisanym w poprzednim ustępie, zostanie rozpoznana odmownie. Dla oceny zachowania terminu złożenia reklamacji miarodajna jest data wysłania przez Uczestnika wiadomości w formie mailowej.
 1. Pisemna reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, dokładny adres Uczestnika oraz dokładny opis i uzasadnienie reklamacji.
 2. Reklamacje rozpatrywane będą w terminie 10 dni od daty ich otrzymania przez Organizatora.
 3. Po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego Uczestnikowi niezadowolonemu z rozpatrzenia reklamacji przysługuje prawo skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, do sądu zgodnie z regulacjami Kodeksu postępowania cywilnego.

§7. DANE OSOBOWE

 1. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach przewidzianych ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.).
 2. Administratorem danych osobowych udostępnianych przez Uczestników Konkursu będzie Sponsor Konkursu – „Electrolux Poland” sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych przedmiotowo z Konkursem, tj. w celach związanych z organizacją i przeprowadzeniem Konkursu.
 3. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, lecz niezbędny do wydania Nagrody. Osobom udostępniającym dane osobowe przysługuje prawo dostępu do takich danych, ich poprawiania oraz żądania usunięcia.

§8. PRAWA AUTORSKIE

 1. W momencie opublikowania przez Uczestnika zdjęcia stanowiącego Pracę Konkursową, Uczestnik udziela Organizatorowi i Sponsorowi Konkursu niewyłącznej oraz nieodpłatnej licencji na wykorzystanie zdjęcia, z prawem do udzielania sublicencji, bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, na następujących polach eksploatacji:

 

 1. w zakresie utrwalania i zwielokrotniania w szczególności poprzez umieszczenie na stronie internetowej electrolux.pl, fan page https://www.facebook.com/electroluxpolska oraz konto na Instagramie https://www.instagram.com/electrolux_pl – wytwarzanie wszelkimi technikami, w tym zapisu magnetycznego, cyfrową, optyczną, drukarską, komputerową;
 2. w zakresie obrotu egzemplarzami, na których utwór – zdjęcie utrwalono – wprowadzanie do obrotu, użyczanie lub najem egzemplarzy;
 3. w zakresie rozpowszechniania utworu – zdjęcia w sposób inny niż mowa powyżej – publiczne odtwarzanie, publiczne udostępnianie w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w tym w sieciach internet, intranet i innych sieciach teleinformatycznych, multimedialnych i komputerowych.

 

 1. Uczestnik zgłaszając do Konkursu Pracę Konkursową wyraża zgodę na wykorzystanie jego wizerunku, bądź wizerunku osoby uwiecznionej na zdjęciu, przez Organizatora Konkursu na polach eksploatacji wskazanych w ustępie 1) powyżej oraz oświadcza, że posiada zgodę na wykorzystanie wizerunku innych osób występujących na zdjęciu.
 2. Organizator ma prawo przekazania praw uzyskanych w ramach realizowanego Konkursu na rzecz podmiotu trzeciego.

§9. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Regulamin Konkursu jest do wglądu na stronie https://skupaub.cluster027.hosting.ovh.net/czosnekwpomidorach//babka-piaskowa-babci-krysi/
 2. W kwestiach nieuregulowanych Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego i inne przepisy prawa.
 3. Spory odnoszące się i wynikające z organizacji Konkursu będą rozwiązywane przez sąd powszechny właściwy miejscowo zgodnie z regulacjami Kodeksu postępowania cywilnego dla siedziby Organizatora.

*Post powstał we współpracy z Electrolux

WYNIKI KONKURSU!!!

W imieniu moim oraz firmy Electrolux wszystkim bardzo dziękuję za zgłoszenia i przygotowanie wspaniałych wypieków. Bardzo trudno było wyłonić jednego zwycięzcę.

Nagrodę główną – dwa piekarniki Electrolux PlusSteam model EOA45555OX – jeden dla siebie i drugi dla osoby dla, której przygotowany był wypiek, otrzymuje:

Pani Agnieszka Karpińska

Oto przygotowany przez Panią Agnieszkę tort:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=951281611645544&set=a.410621562378221.1073741831.100002911410405&type=3&theater

Dodatkowo jury przyznało nagrody pocieszenia w formie fartuszków Bake for Someone. Fartuszki wędrują do:

Jolanty Perz-Straga

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1095385570500214&set=a.240770682628378.60845.100000863457692&type=3&theater

Izabeli Kurpińskiej

https://www.facebook.com/izabela.kurpinska/posts/10153308525516792?pnref=story

Doroty Wójcickiej

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=552058934965000&set=pb.100004826946602.-2207520000.1460982395.&type=3&theater

Gosi Kalemba-Drożdż

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1006298446106982&set=pb.100001805089657.-2207520000.1460982443.&type=3&theater

Wszystkim bardzo gratuluję i bardzo proszę o wysłanie do mnie na adres: ania@kinsoft.nazwa.pl, Waszych imion i nazwisk z adresem i numerem telefonu.

Pozdrawiam serdecznie! 🙂