Sekrety francuskiej kuchareczki – wygraj książkę!

Kolejna świetna książka wpadła w moje ręce. „Sekrety francuskiej kuchareczki” Marie – Morgane Le Moël Wydawnictwa Illuminatioto opowieść o tym, jak gotowanie może stać się lekarstwem na zbolałe serce i tęsknotą za domem. Lekkie pióro pisarki sprawia, że książkę czyta się w mgnieniu oka, a pyszne przepisy kuchni francuskiej powodują burczenie w brzuchu i nieodpartą chęć przygotowywania ich od razu.

Sekrety francuskiej kuchareczki
Sekrety francuskiej kuchareczki

SEKRETY FRANCUSKIEJ KUCHARECZKI

„Sekrety francuskiej kuchareczki” to opowieść o francuskiej pisarce. Marie zostaje korespondentką międzynarodową i przeprowadza się do Sydney. W książce autorka opowiada nam o życiu Marie, już od jej najmłodszych lat. Czytamy o czasach dorastania bohaterki, o jej miłosnych perypetiach i relacjach z bliskimi. Dzięki temu możemy się z nią zaprzyjaźnić, staje się nam bliska. Opowiada nam o swoim życiu we Francji, a potem przeprowadzamy się z nią do Australii.

W książce Marie przekazuje nam sekrety francuskiej kuchni: „Francuzi mają nieskończoną liczbę herbatników pasujących do cafe au lait. Są więc rozsławione przez Prousta madeleines, są tuiles, amandiers i najłatwiejsze ze wszystkich biscuits sables. Drugi człon ten nazwy pochodzi od miasta położonego w regionie Loire, Sable-sur-Sarthe. Przepis liczy sobie wiele setek lat, a same małe herbatniczki serwowano w siedemnastowiecznych salonach literackich. Obecnie przygotowuje się je w różnych smakach – na przykład pistacjowym albo z kawałkami czekolady. Jednakże tajemnica dobrych sables zawsze tkwi w maśle.”

Bohaterka opowiada nam ciekawe historie ze swojego życia, podczas których przygotowywała pyszne francuskie dania. I co najważniejsze – dzieli się z nami przepisami na nie 🙂 Pod każdym przepisem są cenne wskazówki Madeleine – mamy Marie, bo to od niej pisarka nauczyła się gotować. Do każdego dania jest także propozycja trunku, który najlepiej z nim pasuje.

Sekrety francuskiej kuchareczki
Sekrety francuskiej kuchareczki
Sekrety francuskiej kuchareczki
Sekrety francuskiej kuchareczki
Sekrety francuskiej kuchareczki
Sekrety francuskiej kuchareczki

Książka „Sekrety francuskiej kuchareczki” stała się jedną z moich ulubionych. Przeczytałam ją jednym tchem. Cieszę się jednak, że jest w niej tyle fajnych i pysznych przepisów, bo będę mogła do niej często zaglądać 🙂 Wam zdecydowanie polecam tą pozycję.

A może chcielibyście wygrać jedną książkę dla siebie? Ogłaszam zatem KONKURS!

Jeśli chcecie wygrać jedną z trzech książek „Sekrety francuskiej kuchareczki” Marie – Morgane Le Moel, w komentarzu pod tym postem napiszcie proszę: z jakim daniem kojarzy Wam się Francja?

Na Wasze zgłoszenia czekam od teraz do 27.03.2016 r do godz. 24:00

Wygrają trzy najbardziej apetyczne i oryginalne pomysły. Zwycięzców ogłoszę także pod tym postem w komentarzu, najpóźniej 30.03.2016 r

Z niecierpliwością czekam na Wasze zgłoszenia!!! 🙂

Sekrety francuskiej kuchareczki
Sekrety francuskiej kuchareczki