Blog Roku 2015

Po raz trzeci, także w tym roku postanowiłam wziąć udział w konkursie Blog Roku 2015, oczywiście w kategorii Kulinarne. Przyznaję, że miałam chwile zawahania zanim podjęłam decyzję. Przecież byłam uczestniczką konkursu już dwa razy. W zeszłym roku zostałam nawet wyróżniona, więc powinno mi wystarczyć. Zdobywanie głosów SMS nie jest wdzięcznym zadaniem, a jak zbierzesz ich sporą ilość to i tak zawsze słyszysz oskarżenia, że zdobyłeś je nieuczciwie. Twoi znajomi na facebooku będą pisać na swoich tablicach, że mają już dosyć wiadomości i spamu osób żebrzących o głos. Zatem po co mi to?

Blog zaczęłam pisać dla siebie. Dla spisania moich pomysłów kulinarnych. Dla oderwania się od codzienności, na początku pieluch, karmienia i bujania. Jak zaczynałam trzy lata temu, w ogóle nie przypuszczałam, że Czosnek w Pomidorach stanie się dla mnie tak ważny. Jest częścią mojego życia, spełnianiem mojej pasji, ale też ogromną codzienną pracą.

Przez ten czas zmieniło się tak wiele. Na początku pisania myślałam, że wspaniale gotuję, że moja wiedza o sztuce kulinarnej jest ogromna. Te trzy lata nauczyły mnie pokory. Miałam lekcje z największymi szefami kuchni w Polsce, zdobyłam bardzo duże doświadczenie w gotowaniu, przeczytałam kolejne setki książek kucharskich. Wiem, że od początku pisania blogu, wymyślania w głowie i przygotowywania potraw, moje gotowanie zmieniło się bardzo, zdecydowanie na lepsze. Wiem jednak także, że sztuka kulinarna jest tak obszerna, cały czas rozwijająca się, że nie da się jej posiąść w 100%. I na pewno dlatego też tak bardzo mnie fascynuje.

Rozwijam się i uczę cały czas. Zmieniło się jednak to, że nie robię już teraz tego tylko dla siebie. Czosnek w Pomidorach istnieje, bo ma wspaniałych czytelników. Już nie piszę po to, aby oderwać się od rutyny codziennego dnia. Piszę, bo wiem, że wiele osób czeka na kolejny mój przepis. Na kolejną relację z jakiegoś wydarzenia, na którym byłam, a działo się na nim wiele inspirujących rzeczy, które warto opisać. Z wieloma z Was zaprzyjaźniłam się wirtualnie. Wiem, co robicie na co dzień, czy macie rodziny, jakie macie pasje. To jest cudowne! Tego zupełnie się nie spodziewałam.

BLOG ROKU 2015

Blog Roku to największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla blogerów i vlogerów w Polsce. Każdemu twórcy internetowemu daje możliwość pokazania szerszej publiczności czegoś, z czego jest dumny. Co sam stworzył i nad czym codziennie pracuje.

W konkursie Blog Roku startuję po raz trzeci, bo dzięki temu wydarzeniu poznałam mnóstwo wspaniałych osób. Jest to konkurs, który udowodnił mi, że to co robię jest doceniane przez Was. To od Was w zeszłym roku dostałam tyle głosów, że finalnie znalazłam się na 4 miejscu i dostałam się do III etapu konkursu. Dzięki Wam zostałam wyróżniona i odbyłam wyjątkową podróż do Londynu (o niej przeczytacie tutaj). To wszystko dało mi jeszcze większą mobilizację do rozwoju, gotowania i pisania dla Was.

BARDZO WAM DZIĘKUJĘ! <3

W konkursie Blog Roku 2015 trwa właśnie etap głosowania.

Jeśli lubicie czytać to, co piszę, lubicie moje przepisy i gotujecie ze mną – będzie mi niezmiernie miło, jeśli oddacie głos na Czosnek w Pomidorach.

blog roku 2015

Wyślijcie proszę SMS o treści A11152 na numer 7124 Fundacja Dziecięca Fantazja

Środki uzyskane przez organizatora z głosowania SMS zostaną przekazane Fundacji Dziecięca Fantazja, której celem jest spełnianie marzeń dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi. Koszt sms-a to 1,23 zł

DZIĘKUJĘ 🙂