Superfood na co dzień Jamie Oliver

Choć premiera nowej książki Jamiego Olivera Superfood na co dzień, odbyła się już prawie miesiąc temu, ja piszę Wam o niej dopiero teraz. Czekałam na nią z niecierpliwością, ale tak wiele się u mnie dzieje, że nie miałam po prostu czasu, aby usiąść i spokojnie coś napisać. Uwielbiam wszystkie książki Jamiego Olivera i wiedziałam, że ta także mnie nie zawiedzie. Zwłaszcza, że opowiedziała mi o niej już w czerwcu menadżerka Jamiego, podczas naszego spotkania w Fifteen w Londynie (tutaj relacja z podróży, jeśli ktoś nie czytał). Tak wiele pozytywów usłyszałam o książce, że czułam, że może to być najlepsza z książek Jamiego.

superfood

Superfood na co dzień

Książka Superfood na co dzień to zbiór pysznych, kolorowych i bardzo zdrowych przepisów. Jak pisze autor, to najbardziej osobista z jego książek. Aby ją napisać odbył podróże do najzdrowszych miejsc na świecie, zdobywał wiedzę od najlepszych ekspertów w dziedzinie zdrowia i żywienia – lekarzy, profesorów i naukowców. Jak czytamy w książce: „nadrzędną ideą tej książki jest pomoc w dokonywaniu właściwych wyborów w zakresie odżywiania się – przez większość czasu.”

W książce jest ponad 30 przepisów na śniadania, 30 na lunch, 30 kolacji i 30 propozycji na przekąski i napoje. Pod każdym z nich jest tabelka, która informuje nas ile danie ma kalorii, ile zawiera tłuszczu, tłuszczy nasyconych, ile jest białka, węglowodanów, cukru i błonnika. Podany jest także czas przygotowania potrawy.

superfood

superfood

Średni koszt porcji proponowanego dania w książce wyszedł jedynie 2,5 funta. Zatem wszystkie dania są zdrowe, piękne i dostępne dla każdego.

Zdjęcia

Zachwycona jestem zdjęciami w książce. Wszystkie zdjęcia potraw są autorstwa Jamiego Olivera. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Przy oglądaniu ich, aż się chce polizać kartkę, a o to właśnie chodzi w fotografii kulinarnej.

superfood

superfood

superfood

superfood

superfood

Książka Superfood na co dzień to nie tylko przepisy. Ostatni rozdział – „Żyj dobrze – co robić, by dobrze się czuć” to zbiór porad i informacji niezbędnych, aby zdrowo żyć. Dowiemy się ile kalorii potrzebujemy dziennie. W jaki sposób powinniśmy komponować talerz – ile powinno być w potrawie warzyw i owoców, ile produktów bogatych w skrobię, ile w białko, nabiał i mleko. Przeczytamy wartościowe fakty na temat właściwości wody, mnóstwo informacji o świeżych warzywach i owocach. Co to są węglowodany, ile możemy ich jeść, co to jest błonnik, dlaczego jest nam potrzebny? Jaka jest rola białek, czym one są i ile ich potrzebujemy? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziemy właśnie w tej książce. Poszerzymy także naszą wiedzę o tłuszczach i nabiale. Dowiemy się czy i ile powinniśmy pić alkoholu, jak mądrze robić zakupy, są nawet porady dotyczące naszego snu.Jamie Oliver

Jestem szczerze zachwycona nową książką Jamiego Olivera Superfood na co dzień. Jest pięknie wydana, zawiera pyszne i zdrowe przepisy, zdjęcia są przepiękne. Do tego wszystkiego autor dzieli się z czytelnikiem przydatnymi radami jak lepiej i zdrowiej żyć. Cudownie! Cieszę się, że książkę mam i mogę postawić ją obok innych moich ulubionych. Bo ta na pewno jest już jedną z nich. Jeśli nie macie – czym prędzej kupujcie! A może będzie to prezent dla kogoś z okazji zbliżających się Mikołajek albo Świąt Bożego Narodzenia?

Superfood na co dzień Jamie Oliver Wydawnictwo Insignis

superfoodsuperfoodsuperfood na co dzień

uwaga konkurs! wygraj jedną z trzech książek superfood na co dzień jamiego olivera!

jeśli chcesz wygrać nową książkę jamiego olivera, w komentarzu pod tym postem podaj swoją propozycję przepisu na zdrowe i pełnowartościowe danie.

konkurs trwa od teraz do 22.11.2015 do godz. 24:00. wybiorę trzy najbardziej oryginalne i odpowiadające tematowi zadania przepisy. zdjęcia są mile widziane, ale nie obligatoryjne. Zwycięzców wybiorę najpóźniej 23.11.2015. wyniki konkursu ogłoszę także w komentarzu pod tym postem, poniżej.

czekam z niecierpliwością na wasze zgłoszenia. trzymam kciuki i życzę powodzenia!