Pyszne na słodko Anny Starmach – konkurs

Dzisiaj jest premiera książki „Pyszne na słodko” Anny Starmach. Jak wiecie, nie jestem najlepsza w słodkościach, dlatego bardzo ciekawa byłam tej pozycji.

pyszne na słodko

Pierwsze wrażenie, jeszcze przed otwarciem książki, jest zachęcające. Zwracam uwagę na wygląd książek kucharskich i na jakość wydania. Ta książka ma twardą obwolutę, jest dość gruba (ma ponad 200 stron), a zdjęcie na okładce jest ciepłe i pozytywne.

Środek także mnie nie zawiódł. Wszystkie zdjęcia są bardzo ładne i apetyczne. Książkę ogląda się z ogromną przyjemnością, od razu zachęca do przygotowywania pyszności, które proponuje nam autorka.

pyszne na słodko

Przepisy zostały podzielone na 5 kategorii:

  • ciasta, torty, zapiekanki
  • ciastka, pączki, babeczki
  • kremy, musy, desery
  • naleśniki, racuchy, placuszki
  • słodka spiżarnia

Anna Starmach opowiada nam krótko o każdym przepisie zawartym w książce. To bardzo fajne, bo bardziej poznajemy autorkę, staje się nam bliższa. Opis przy Torciku orzechowym babci Romy:

„Babcia Roma (mama mojej mamy) znała sekrety najlepszych i najprostszych deserów. Zachwycała nimi gości na przyjęciach we Lwowie, a potem w Krakowie. Chętnie dzieliła się swoimi przepisami i myślę, że nie miałaby nic przeciwko temu, by receptura na torcik orzechowy znalazła się w tej książce. Zrób go koniecznie jeszcze dziś! Polecaj go rodzinie i znajomym, ale proszę: jedząc go pomyśl ciepło o babciach, bo to one gotowały i nadal gotują najlepiej od najznamienitszych kucharzy”

Ten tekst ujął mnie najbardziej. Zwłaszcza, że to jest przepis na torcik. Moja babcia Krysia, której już niestety nie ma z nami, robiła najlepsze torty na świecie! Gotowała wszystko przepyszne, ale była zdecydowaną królową tortów i ciast. Bardzo żałuję, że nie zdążyłam nauczyć się od niej jak przygotowywać słodkości.

pyszne na słodko

W książce znajdziemy przepisy na proste i pyszne desery. Mi to wszystko bardzo odpowiada. I nie tylko mi. Moje dzieci książkę pokochały i zamówiły wszystkie dania 🙂 Mam zatem wyzwanie – muszę przygotować 86 przepisów 🙂

DSC_4072

pyszne na słodko

pyszne na słodko

konkurs – wygraj książkę „pyszne na słodko” Anny starmach

Kochani, mam dla Was trzy książki „Pyszne na słodko”. Aby wygrać jedną z nich, w komentarzu pod tym postem, napisz jaki słodki przepis kojarzy Ci się z dzieciństwem. Może przygotowywała go Twoja mama, babcia albo tata? Może to był Twój przepis? Bardzo jestem ciekawa Waszych propozycji.

Na Wasze słodkie przepisy czekam od teraz do 11 listopada, do godz. 24:00

Wygrane przepisy wybiorę z moją mamą. A zwyciężą najbardziej apetyczne słodkości. Wyniki ogłoszę najpóźniej 13 listopada, także w komentarzu pod tym postem.

ZAPRASZAM SERDECZNIE

pyszne na słodko