Mus czekoladowy

Wierzyłam już, że wiosna zostanie już z nami w pełni. Niestety, choć temperatura nie najgorsza, to te deszcze i burze nie nastrajają mnie najlepiej. Moich małych czosnków też nie, bo poczuły już „wolność” i możliwość całodniowego przebywania na dworze, a teraz niestety muszą bawić się w domu. Wypatrujemy zatem słoneczka, które wyłoni się zza chmur i będziemy mogli pomaszerować na świeże powietrze.
Tymczasem, aby trochę uprzyjemnić nam to oczekiwanie, przygotowałam deser. Bardzo rzadko je przyrządzam, dlatego zawsze bardzo się w każdy z nich wczuwam. Nie jest to deser słodki, możesz dodać więcej cukru, jeśli lubisz zdecydowanie na słodko. Pyszny mus czekoladowy. Z dodatkiem truskawek – miodzio. Bardzo prosty w przygotowaniu.

mus czekoladowy

Mus czekoladowy

Przyrządzenie:
Czekoladę i brandy/koniak umieść w misce nad garnuszkiem z gotującą się wodą. Gdy czekolada się rozpuści, zamieszaj dokładnie z alkoholem. Odstaw do ostygnięcia.
Oddziel żółtka od białek.
Żółtka utrzyj z cukrem na gładką, kremową masę. Wymieszaj z czekoladą.
Ubij śmietankę. Wmieszaj do czekoladowej mikstury.
Ubij białka ze szczyptą soli i także delikatnie wymieszaj ze wszystkimi składnikami.
Masę czekoladową nakładaj do 4 naczyń (pucharki, kieliszki, miseczki…) i wstaw na co najmniej 2 godziny do lodówki.
Wyjmij musy z lodówki i poczekaj aż nabiorą temperatury pokojowej przed podaniem – wtedy mus będzie miał idealną, miękką konsystencję.
Na mus czekoladowy połóż porcje truskawek, posyp startymi płatkami czekolady i kolorowym cukrem.
Smacznego

mus czekoladowy
mus czekoladowy
mus czekoladowy
mus czekoladowy