Garnek Neoflam do płyty indukcyjnej

Garnek Neoflam do płyty indukcyjnej

W miniony czwartek kurier przyniósł mi bardzo miłą paczkę. Od firmy Neoflam dostałam duży garnek Eala, przystosowany do płyty indukcyjnej.

garnek neoflam

Garnek Neoflam do płyty indukcyjnej

Naczynia Neoflam na kuchnie indukcyjne wykonane są z odlewanego ciśnieniowo aluminium. Dno o grubości 5mm i solidna konstrukcja ścianek gwarantuje, że naczynie nie wybrzuszy się i nie odkształci podczas użytkowania. Od wewnątrz i na zewnątrz naczynie pokryte jest powłoką ceramiczną, składającą się głównie z dwutlenku krzemu z niewielkim dodatkiem około 20 minerałów m.in. żelaza, srebra. Nie zawiera żadnych szkodliwych substancji i nie wydziela toksycznych oparów podczas gotowania. Powłoka ceramiczna ma doskonałe właściwości nieprzywierające i dużą odporność na zadrapania. Można myć w zmywarce. Neoflam Poland gwarantuje minimum 24-miesięczne bezawaryjne działanie naczynia (naczynie nie wybrzuszy się i nie odkształci a powłoka nie złuszczy się i nie odpadnie).
Garnki te mają ceramiczną nieprzywierającą powłoką Ecolon™. Ecolon jest to ceramiczna powłoka wytworzona głównie z dwutlenku krzemu, materiału najpowszechniej spotykanego w środowisku naturalnym w postaci kamienia lub piasku. Dzięki wytrzymałości Ecolonu na zadrapania i wysoką temperaturę, powłoka może przetrwać dłużej i zachować swoje właściwości nieprzywierające nawet po długim użytkowaniu. Dopuszcza się mieszanie potraw metalowymi akcesoriami (np łyżką). Ecolon odznacza się lepszym przewodzeniem ciepła i odbija więcej długofalowego promieniowania podczerwonego, umożliwiając przenikanie ciepła głębiej w żywność. Dzięki temu, potrawy gotują się równomiernie. Naczynia posiadające nieprzywierającą powłokę Ecolon, bardzo łatwo się myją, zarówno w zmywarce jak i ręcznie.
Jak najszybciej chciałam się przekonać czy ten pięknie prezentujący się garnek równie dobrze się sprawdzi podczas przygotowania w nim posiłku. Dlatego jeszcze tego samego dnia przyrządziłam w nim obiad.
I muszę stwierdzić, że garnek jest super. Rzeczywiście, powłoka, którą jest pokryty uniemożliwia przywieranie potraw. Oprócz tego, że  garnek przystosowany jest do płyt indukcyjnych, można go używać również w piekarniku!
W związku z tym udało mi się przygotować tzw. danie jednogarnkowe naprawdę w jednym garnku:)
garnek neoflam
garnek neoflam

W kolejnym poście zapraszam Was na przepis na danie, które przygotowałam właśnie w moim nowym super garnku.

garnek neoflam

Zdecydowanie polecam ten garnek, szybciutko stał się moim ulubionym:)
Dodatkowo, muszę się pochwalić, że mam jeszcze większy sentyment do tej firmy, bo w Polsce ich siedziba mieści się w Radomiu. Duma mnie rozpiera:)

Garnki można kupić tutaj, zapraszam do odwiedzenia strony:
http://www.sklep.neoflam.pl/
Ten konkretny model natomiast znajduje się tutaj:
http://www.sklep.neoflam.pl/Garnek-Eala-24cm-na-indukcje-ze-szklana-pokrywka(3,201,373).aspx

Pozdrawiam Was serdecznie.