Pyszna pizza

To, że ja od dzisiaj postanowiłam trochę dietetycznie jadać, to nie znaczy, że moje dziecko ma przez to cierpieć:) Dla Stasia dzisiaj jest pyszna pizza. Muszę przyznać, że nie mogłam się oprzeć i maleńki kawałeczek spróbowałam. I to był niestety błąd, bo jest przepyszna, tylko narobiłam sobie smaka.

Pizzę przygotowuje się naprawdę bardzo łatwo. Nie ma sensu zamawiać jej z jakiejś pizzerri, zrobiona samemu smakuje najlepiej i jest gorąca, prosto z piekarnika… mniam.

Pyszna pizza

Przyrządzenie:
Drożdże z cukrem zmieszaj z ciepłą wodą, odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na około 15 minut. Przesiej mąkę, dodaj sól, oliwę i drożdże. Wymieszaj i ugnieć. Odstaw do wyrośnięcia przykryte ściereczką, w ciepłe miejsce, na około 20 minut.
Nastaw piekarnik na 190C.
Zmiksuj wszystkie składniki sosu.
Gdy ciasto będzie wyrośnięte, rozwałkuj je i ułóż na blasze obłożonej papierem do pieczenia. Podpiecz samo ciasto w piekarniku około 3-4 minuty.
Nastaw piekarnik na 250C.
Po wyjęciu ciasta, posmaruj je sosem. Na wierzch posyp to co lubisz. Ja dzisiaj ułożyłam po kolei: cebulę pokrojoną w piórka, na to posypałam startym serem żółtym (może też być mozarella lub każdy inny, który się dobrze rozpuszcza). Na górze pokrojoną szynkę oraz pokrojone w plasterki pieczarki. Na wierzch posyp oregano oraz solą.
Swoją pizzę wstaw do piekarnika i piecz około 15 minut.
Uwaga – ważne, żeby ser nie był na wierzchu.
Smacznego!:)
Pyszna pizza